Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Zeka Oyunları ve Atölye Çalışmaları Zekayı Geliştiriyor

Zeka Oyunları ve Atölye Çalışmaları Zekayı Geliştiriyor

Zeka Oyunları ve Atölye Çalışmaları Zekayı Geliştiriyor. Araştırma sonucunda zekâ ve akıl oyunları atölye çalışmasına katılan her öğrencinin farklı kazanımlar elde ettiği görüldü. Ön test ve son test değerlendirmelerinde tüm değişkenler  dikkate alındığında: öğrencilerde Sözel alanda ortalama 6,8; Performans alanında ortalama 7,5 ve Tüm puan alanında ortalama 8 puan artışı olduğu gözlendi.

Öğrencilerde “Ayırt etme, Yer Kavramı ve Şekil Gruplama” yetenek alanlarında da ortalama % 6’lık ilerleme kaydedildi.

Zeka Oyunları ve Atölye Çalışmaları Zekayı Geliştiriyor. Atölye çalışmasına katılan öğrencilerin velilerine uygulanan anket sonuçlarına göre ise veliler çocuklarının; % 31 oranında “Dikkat gerektiren konularda odaklanabilme ve dikkatini sürdürebilme” becerisinin geliştiğini, % 81 oranında “bir işe başlarken planlama yapabilme” becerisinin geliştiğini, % 23 oranında da “karşılaştığı problemlere etkili çözümler üretebilme, alternatifleri görebilme” becerilerinin geliştiğini belirttiler.’’

Zeka Oyunlarının çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunlar olduğu ifade edildi.

Akıl Ve Zeka Oyunları Eğitimcinin Eğitimi Sertifika Programı

2013 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçmeli ders hâline getirilen zeka oyunları, Türkiye genelinde 140 bine yakın 5. Sınıf öğrencisi tarafından tercih edilmiştir. 2013 – 2014 eğitim yılında 6. sınıflar, 2014-2015 yılında da 7. sınıflar zeka oyunlarını seçmeli ders olarak almıştır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi ile sizde, görev yaptığınız okulda öğretmen olarak derslere girebilir ya da okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim ve ya lise kademesinde egzersiz ile öğrencileri Akıl ve Zeka Oyunları ile tanıştırabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KULUNCA  KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13.09.2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLECEKTİR.

Kazanımlar

  • Zekâ Oyunları’nı öğretebilir
  • Zekâ Oyunları hakkında, genel kavramlar üzerinde açıklamalar yapabilir
  • Zekâ Oyunları türleri hakkında bilgi verebilir
  • Çözüm yöntemlerini uygulayabilir ve anlatabilir
  • Zekâ Oyunları etkinliği yapabilir
  • Zekâ Oyunları takımı seçebilir
  • Verilen kaynakları kullanabilir

Eğitim Uzaktan eğitim sistemi ile verilmektedir. İnternet olan her noktadan derslere katılım sağlayabilirsiniz. Size sağlanan kullanıcı adı ve şifre ile birlikte girmiş olduğunuz arayüzde Eğitim Videoları, Eğitim Materyallerinden yararlanacak ve Online Sınavınızı gerçekleştirebileceksiniz.Toplu Kayıtlarda indirimimiz mevcuttur.

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat