Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi & Sertifikası

Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi & Sertifikası

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi, öğretmenlere, ebeveynlere ve eğitimcilere çocukların zihinsel gelişimlerini desteklemek için zeka oyunlarını nasıl kullanacaklarını öğreten bir eğitim programıdır. Zeka oyunları öğreticiliği kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı zeka oyunları öğreticiliği sertifikası alınmaktadır.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Kursu Nedir?

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi, çocukların zihinsel gelişimini desteklemek için zeka oyunlarının etkili bir şekilde kullanılmasını öğretmeyi amaçlar. Katılımcılara, çeşitli zeka oyunlarının tanıtımı yapılır ve bu oyunların hangi becerileri geliştirdiği üzerine bilgi verilir. Ayrıca, hangi yaş grubundaki çocuklara hangi oyunların uygun olduğu, oyunların nasıl yönlendirileceği ve çocukların oyunlar aracılığıyla nasıl destekleneceği konuları işlenir.

Eğitimde, zeka oyunlarının çocukların problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık, matematiksel beceriler, mantıksal düşünme ve dil becerileri gibi alanlarda nasıl katkı sağladığına odaklanılır. Katılımcılara, çocukların zeka oyunları aracılığıyla gelişimini nasıl izleyebilecekleri ve değerlendirebilecekleri konusunda rehberlik edilir.

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi, katılımcılara zeka oyunlarını etkili bir şekilde kullanma ve çocukların potansiyellerini maksimize etme konusunda güçlü bir temel sağlar. Bu eğitim, öğretmenlerin sınıf içi etkinliklerde ve ebeveynlerin ev ortamında çocuklarına destek olmalarında önemli bir rol oynar.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Eğitimi Kimler Alabilir?

Eğitim programı, öğretmenler, eğitimciler, ebeveynler ve pedagoglar gibi çocuklarla çalışan herkes için uygundur. Bununla birlikte, okul öncesi eğitimcileri, kreş öğretmenleri ve çocuk gelişimcileri de zeka oyunlarının çocukların erken yaşlardan itibaren gelişimine katkı sağlayabileceğini öğrenmek için bu tür bir eğitime katılabilirler. Eğitim programına çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlamak isteyen yüksek okul ve fakülte mezunu herkes katılabilir.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Zeka oyunları öğreticiliği sertifikası almak öncelikle bir eğitim programına katılmak gerekir. Katılım sağlanan eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlamak önemlidir. Eğitim ve sınavı başarı ile tamamlayanlar e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Sertifikası Nereden Alınır?

Zeka oyunları öğreticiliği kursları üniversiteler ve eğitim kurumları tarafından sunulmaktadır. Eğitim programı, online veya yüz yüze olarak yapılmaktadır. Kurumumuz üniversite iş birliği ile zeka oyunları öğreticiliği sertifika programı düzenlemektedir. Alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından hazırlanan sertifika programı online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Zeka Oyunları Öğreticiliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Zeka oyunları öğreticiliği sertifikası, katılımcılara zeka oyunlarını etkili bir şekilde kullanma yeteneği ve çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlama becerisi kazandırır. İşte zeka oyunları Öğreticiliği sertifikası ile yapabilecekleriniz;

 • Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden egzersiz açabilirsiniz.
 • İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
 • 5.6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
 • Kendi özel iş yerinizi açabilirsiniz.
 • Oyun evi kurabilirsiniz.
 • Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.
 • Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
 • Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda Zeka Oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
 • Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
 • Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı talim terbiye kurulunca kabul edilen 163 sayılı karar ve 13,09,2012 tarihli müfredat gereği eğitimler verilmektedir

Eğitim İçeriği Nasıldır?

 • Zeka Oyunları Eğitiminin Genel Amaçları
 • Zeka Oyunları Eğitiminde Temel Kavramlar
 • Zeka Oyunlarında Temel Beceriler
 • Zeka Oyunları Çeşitleri
 • Zeka Oyunları Etkinliği Planlama
 • Etkinlik Örnekleri

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Zeka oyunları öğreticiliği eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim sistemi üzerinden online olarak verilecektir. Online yaratıcı drama eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 160 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Zeka oyunları öğreticiliği kursu sertifika eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitim ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın