Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu ile Milli Eğitim Bakanlığının seçmeli ders olarak belirlediği akıl ve zeka oyunları dersi için Müfredata uygun olarak yapılacaktır. Dünyanın farklı ülkelerinde ödül almış zeka oyunları öğretilecektir. Bu programda Sudoku türevlerini, Go ve satranç gibi zeka oyunlarını içeren eğitimlerimizde ders için gerekli olan tüm donanımlar verilmektedir.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın zekâ oyunları dersi öğretim programında, öğrenme alanları, oyun kategorilerine göre oluşturulmuştur. Bunlar Akıl Yürütme ve İşlem Oyunları, Sözel Oyunlar, Geometrik – Mekanik Oyunlar, Strateji Oyunları, Hafıza Oyunları ve Zekâ Soruları olmak üzere 6 üniteye ayrılmıştır. Tarafımızdan verilen  zeka oyunları eğitmenliği kursu milli eğitimin oluşturduğu ders programı baz alınarak bu doğrultuda eğitim verilmektedir.

Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu, tüm basamakları kapsamakta ve uzman eğitmen tarafından yürütülmektedir. Belirlenen konular tek tek ele alınmaktadır. Ayrıca bilinen oyunların yanısıra, dünya da kabul görmüş ve bu konuda ödül kazanmış olan zeka oyunlarına yer verilmektedir.

Ana sınıflarından başlayarak her yaş grubuna nasıl öğretilmeli sorusu cevap bulmaktadır. Pedagoglar ve nörologlar tarafından hazırlanan ödüllü birçok oyunun eğitimi verilmektedir. Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu ile yapılan bilimsel çalışmalar baz alınmıştır. Her yaşa uygun doğru eğitimin nasıl verilmesi gerektiği üzerinde durulmaktadır. Ayrıca eğitimimizde bireyin geliştirilmek istenilen zekasal türüne yönelik gelişimlerinin nasıl takip edilmesi gerektiği ve çoklu zeka kuramı öncülüğünde gerekli donanımların kazanılması amaçlanmaktadır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursunu başarıyla tamamlayan öğretmenler gerekli olan tüm donanıma sahip olacaklardır. Milli eğitim müfredatını tam olarak başarıyla gerçekleştirecek yetkinliğe kavuşturulmaktadır. Eğitim sonunda sizlere “Devlet Üniversitesi onaylı ‘’ Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi” sertifikası verilecektir. Bu sertifika ile derslere girmenizin yanısıra “Akıl ve Zeka Oyunları Eğiticisi” unvanını da almış olacaksınız. Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası ile meb’te çalışan öğretmenler egzersiz açabilecekleri gibi özel kurumlarda çalışanlar akıl zeka oyunları eğitmeni olarak derse girebileceklerdir

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ Sertifikası Almak İster misiniz? Ayrıntılı bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat