Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Zeka Oyunları Büyükler İçin

Zeka Oyunları Büyükler İçin

Zeka oyunları büyükler için zeka geliştirme bakımından her zaman tercih edilir. Zeka geliştirici oyunlar büyükler için hem eğlenceli hem de beynini zinde tutmak için tercih edilmektedir.

Zeka Oyunları Büyükler İçin

Öğrenme ve öğrenilenlerin arasında bağ kurma, akıl yürütme gibi faaliyetleri zeka olarak tanımlayabiliriz. Zeka her yaş döneminde gelişme gösterse de özellikle çocukluk döneminde daha hızlı gelişim gösterir. İleriki yaşlarda da zeka ile ilgili yapılacak çalışmalar zeka gelişimine katkı sağlar. Zeka oyunları büyükler için bu açıdan bakıldığında önemli zeka egzersizleri arasında yer alır.

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Zeka Oyunları Büyükler İçin Faydalı mıdır ?

İnsanlar her zaman zeki olmak ve zekasını geliştirmek ister. Bundan dolayı zeka geliştirici oyunlar büyükler için en etkin ve eğlenceli yöntemdir. Dikkat dağınıklığı, hafıza zayıflığı gibi sorunlar da zeka oyunları büyüklerde çok faydalı sonuçlar vermektedir.

Akıl oyunları büyükler için önemli beyin egzersizlerinden birisidir. Zeka geliştirici oyunlar büyükler için zihinsel faaliyetler de ve sorunlarda daha hızlı ve etkili akıl yürütmelerde fayda sağlamaktadır. Yetişkinler için zeka oyunları listesi oluşturuldu.

Zeka Geliştirici Oyunlar Büyükler İçin

Bulmaca Türü Zeka Oyunları :

Bulmacalar, zihnin dinlenmesinde hafızanın gelişmesinde ve dikkat gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Karşımıza gazete ve dergilerde kare bulmaca, çengel bulmaca, kelime bulmaca gibi çeşitlerle çıkmaktadır. Bulmaca çözmek ileriki yaşlarda unutkanlık gibi hafıza sorunlarının çözümlerinde en önerilen yöntemlerdendir. Zeka oyunları büyükler için bulmaca , kelime haznesinin gelişimi, iletişim yeteneğinin gelişimi ve hafıza ile ilgili hastalıkların ilerlemesinin yavaşlatılmasında etkisi büyüktür.

Satranç :

Zeka oyunları içerisinde bilinirliliği en yüksek oyun satrançtır. Satranç sayesinde bireyler kazanmanın alternatif yolları olduğunu da ve bunları nasıl başarıya çevirebileceğini bilir. Satranç, stratejik düşünme, konsantrasyon, dikkat gelişimine katkı sağlayarak zorlu süreçlerde hızlı karar alma da büyük fayda sağlar. Satranç, zeka oyunları büyükler için ve çocuklar için güçlü bir alternatif oyundur.

Video Oyunları / Bilgisayar Oyunları :

Doğru kullanım sağlandığında bilgisayar oyunları / video oyunları zeka gelişimine önemli faydalar sağlamaktadır. Kontrollü ve süre kullanımı açısından sınırlar konulduğunda bilgisayar oyunları zeka geliştirici etkilere sahiptir.

Satrateji oyunları güçlü kararlar almamızda ve plan yapmamızda katkılar sağlayabileceği gibi araba yarışları da el – göz koordinasyonu gelişimi açsından faydası bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Odaklanma sorunları yaşayanların bilgisayar oyunları sayesinde sorunlarının azaldığı gözlenmiştir.

Eşini Bul Oyunu

Kapalı kartların arkasındaki görselleri eşleştirme olarak bilinen eşini bul oyunu , büyük ve küçük herkesin tercih ettiği oyundur. Hafıza oyunları arasında en çok bilinen ve tercih edilen eşini bul oyunu, hafıza gelişiminde ve beynimizi zinde tutmada çok etkilidir.

Zeka oyunları büyükler için Mobil Uygulamalar

Yapay zeka ile çalışan zeka egzersizleri yapmak isteyen yetişkinler için tasarlanmış çok miktarda mobil uygulama bulunmaktadır. Mobil uygulamalar içerisinde akıl oyunları olduğu gibi beyin egzersizleri yapılacak oyunlarda bulunmaktadır. Faydalı olabilecek mobil uygulamalarından bir kaçı şu şekildedir ; paperama , kelimelik , 2048 , flow .

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp