Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Yaşam Koçu Ne Yapar ?

Yaşam Koçu Ne Yapar ?

Yaşam koçu ne yapar sorusuna en güzel cevap olarak ”Bir yaşam koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir” yanıtını verebiliriz. Danışan kişilere yaşam koçu ne yapar sorusunun doğru cevabını bulmak için yaşam koçu neler yaptığını bilmemiz gerekir. Bir yaşam koçu öncelikle danışanı çok iyi analiz ederek, danışanın zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlar. Danışanın kişilik haritasını çıkartarak, doğru ve yanlışlarını görmesine yardımcı olur.

Yaşam Koçu Ne Yapar ?

Yaşam koçu ne iş yapar. Yaşam koçu, danışanın kendini yeniden şekillendirme sürecinde yol haritası çizer. Danışanını büyük bir ilgi ve dikkatle dinler. Danışanı büyük ilgi ile ve dikkatle dinleyen yaşam koçu ne yapar?. Danışanın elindeki kartları alıp, en iyi şekilde oynamasına, bazen oyunun kurallarını değiştirmesine ya da daha iyi bir oyun kurmasına yardımcı olur.

Yaşam Koçları Ne Yapar. Yaşam koçu, danışanın da yeni, güçlü, pozitif duygu ve düşünceler yaratarak onun değişimini destekler. Yaşam koçu, danışanına sorumluluk verir. Danışanını asla yargılamaz, eleştirmez ve zorlamaz. Danışanına daima enerji, güç ve motivasyon sağlar. Yaşam koçu seanslarda ve çalışmalarında sıfır sorumluluk alır. Çünkü bir yaşam koçu asla danışanını yönlendirmez, yönetmez, asla akıl vermez. Yaşam koçluğu çalışmalarında tüm sorumluluk danışandadır. Bir yaşam koçu güçlü bir motivasyon ustasıdır. Her seansta danışanını daha güçlü ve kendine güvenen bir insan haline getirmek için onu motive eder.

Yaşam koçu, danışanına akıllı sorular sorarak, danışanının farkındalığını geliştirir. Koçluk seansları esnasında danışanının itirazlarını iyi çözümler. Koçluk seansları danışanın gösterdiği dirençleri ustalıkla çözer.Yaşam koçu danışanı ile sohbet halinde olur. Bu sohbetler ile danışanın dünyasına girer, onunla uyumu yaratır. Empatik bir dinleyicidir. Yaşam koçu danışanının duygusal banka hesabına güven, anlayış ve sevgi yatırarak, danışanına psikolojik oksijen verir. Zira bilir ki, karşısındaki insanın tek isteği anlaşılmak, sevilmek ve saygı duyulmaktır.

Yaşam Koçu Ne Yapar ve Başarmışlık Hissi

“Başarmışlık hissi” özel ve güzel bir duygu. Yaşam Koçu bu hissi önceden hissettirir ve sonucu görerek bir yolda yürürsünüz. Sürprizlerle karşılaşmaz ve potansiyelinizi doğru kullanırsınız.

Gelişim yolunda ilk adımı atarken ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara zaten sahip olduğunuzun bilinciyle hareket eder ve içsel kaynaklarınızı fark ettirirken onları etkili şekilde hayata geçirmenize aracılık eder,Bugün bulunduğunuz konumdan/yerden ulaşmak istediğiniz yere/hedeflere varmak için farklı bakış açıları sunar ve bu yolda size destek olur, Olumlu olumsuz alışkanlıklarınızı ve  inanç kalıplarınızı fark ettirir, kendini tanıma yolculuğunda yol arkadaşlığı yaparken potansiyelinizi açığa çıkarır, Hedeflerinize ulaşmak için sizi destekler, harekete geçirir ve sonuç odaklı çalışır,

Bir yaşam koçu, yaşam kalitenizi arttırır ve koçluk süreci sonrasında da kendine yeter düzeyde olmanızı,  bir anlamda kendi kendine koçluk yapma yöntem ve bakış açılarını da kazandırır.

Bir hedefiniz mi var? mutlaka bir Yaşam Koçu ile çalışın.  O ne yapar eder, sizi hedefinize yaklaştırır.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimine başvurmak İçin Tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim