Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Yaşam Koçluğu Ne İşe Yarar

Yaşam Koçluğu Ne İşe Yarar

Yaşam koçluğu ne işe yarar ? Yaşam koçluğu sertifikası ne işe yarar ? Yaşam Koçluğu, Psikolojik sorunları olmayan ve hayatında anormal hareketlerde bulunmayan kişilerin amaçlarına daha çabuk bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için verilen profesyonel bir hizmettir.

Yaşam Koçluğu Ne İşe Yarar ?

Psikologların ya da psikiyatrinin ilgilendiği anormal hareketlerle, psikolojik rahatsızlıklarla ve sorunlarla ilgilenmeyen yaşam koçu; normal davranan kişilerin performanslarını nasıl artırabilecekleri ile ilgilenirler. Yaşam koçluğu bir tedavi şekli olmaktan çok geliştirici bir görevi vardır.

Yaşam koçları, kişilerin amaçlarına kavuşmalarını sağlamak için onlara uygun yol haritaları hazırlarlar. Hayatta başarılı olmuş kişilerin deneyimlerini araştırırlar ve bunları harmanlayarak yeni stratejiler oluştururlar.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar ? Daha mutlu, daha sağlıklı, daha başarılı bir yaşam için zaman zaman bir rehbere bir koça gereksinim duyarız. Koçluk eğitimi veya bireysel koçluk sürecinde kendinizi daha iyi tanıyıp hayatın kahramanı olmayı öğrenirsiniz. Koçluk, gelecek ve sonuç odaklıdır. Kişiyi harekete geçiren itici güçtür. Yaşam koçu; sorunların çözümünü bulman için sana ışık tutar, rehber olur. Muhteşem bir beynimiz var ama kullanmayı bilmiyoruz. Beynin kullanma kılavuzunu anlayınca mucizelere tanık oluyoruz. Beyni etkili kullanınca düşünce gücünü, duygularımızı ve enerjimizi daha etkili ve faydalı kullanabiliyoruz. Sonuçta YAŞAM KOÇLUĞU İLE; Hedeflerine daha kolay ulaşabilir, kaynaklarınızı daha etkin kullanabilir, Öz disiplin, öz güven geliştirebilirsin. İnsanın bu güzel tekniklerle farkındalığı gelişip, dileklerine ulaşması daha kolay olabilir.

Yaşam Koçluğu Sertifikası ile Yaşam Koçu olarak çalışmak ve Yaşam Koçluğu merkezi açmak mümkündür.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Alanlar, Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

 • Devlet ve Özel Okullarda
 • Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde
 • Danışmanlık Merkezlerinde
 • Etüd Merkezlerinde
 • Halk Eğitim Merkezlerinde çalışabilirler.

Bu Eğitim Kimler İçin

Yaşam Koçluğu Sertifika Sertifikasını Kimler alabilir

 • Eğitmenler,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Rehber Öğretmenler,
 • Psikologlar,
 • Öğrenci-Aile konusunda uzmanlaşmak isteyen Koçlar,
 • Sağlık çalışanları,
 • Kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler ve koçluk bakışıyla kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen tüm bireyler,

Yaşam Koçluğu kursu programına katılabilirler.

Yaşam Koçluğu Sertifikası artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde istediğiniz her yerde, istediğiniz şekilde bu eğitimden yararlana bilmektesiniz ve eğitim sonunda size sertifika verilmektedir. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim olup, sertifika adresinize gönderilecektir. Eğitim programına buraya tıklayarak başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp