Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Yaratıcı Drama Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Yaratıcı Drama Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Yaratıcı Drama Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Yaratıcı drama sertifikasını kimler alabilir ? drama sertifikasını kimler alabilir ?  yaratıcı drama eğitmeni nasıl olunur ? kimler yaratıcı drama öğretmeni olabilir ?  yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası nasıl alınır ? yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası alanlar nerelerde çalışır ? sorularının cevabı yazımızda.

Eğitimde drama çalışmalarının genel amacı , her alanda yaratıcı, kendine yetebilen, kendini tanıyan, çevresiyle iletişim kurabilen ve bunu geliştirebilen, ifade gücü ve biçimleri artmış bireyler yetiştirmektir. Bu amaçların yanında yaratıcı drama; yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlama, eleştirel düşünme yeteneği, sosyal gelişim ve birlikte çalışma yeteneği kazandırma, çocukların etik değerleri keşfetmelerine olanak sağlama, kendine güven duyma, teşvik ve karar verme, dil ve iletişim becerilerini kazandırma imge dünyasını geliştirme gibi bilimsel amaçlara dönüktür ve iletişim içinde iken düşünceleri, tutum ve davranışları değişebilen, etkilenebilen çocuk ve ergene kendi kimlik ve kültürünü de tanıtır. Yaratıcı drama sertifikasını kimler alabilir ?

Yaratıcı drama kişinin kendi bedenine, duygularına, düşüncelerine ve çevresine karşı bilinçli olmasını, oyun pedagojisi içinde yer alan çalışmaların duyguların, bilgi ve deneylerin özgürleştiği ortamların sağlanmasını, kişinin evrensel, toplumsal, moral, etik ve soyut kavramları anlamlandırabilmesini, bir grup çalışması içerisinde yaşayarak öğrenme ve bilgi edinmenin yanı sıra toplumsallaşmanın sağlanmasını da amaçlar.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitimi’ne Kimler Katılabilir ?

– Tıp

– Psikoloji

– Sosyoloji

– Pedagoglar

– Psikologlar

– Çocuk Gelişimi

– Özel Eğitimciler

– Aile Danışmanları

– Rehber Öğretmenler

– PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik)

– Okul Öncesi öğretmenleri, öğretmen adayları

– Sınıf Öğretmenleri, tüm branş öğretmenleri

– İlgi duyan tüm lisans mezunları ve okuyanları katılabilir

Ayrıca ilgilenen herkes bu programa katılarak Yaratıcı drama eğitmenliği sertifikasını alabilir. Yaratıcı drama sertifikasını kimler alabilir ?

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp