Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı Drama Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama sertifikası nereden alınır ? yaratıcı drama nedir ? yaratıcı dramanın kullanıldığı alanlar nelerdir ?  drama sertifikası nereden alınır ? drama sertifikası nasıl alınır ? sorularının ayrıntıları yazımızda.

Yaratıcı Drama Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama sertifikası nasıl alınmaktadır? diye düşündüğümüzde karşımıza birçok kurs programı çıkmaktadır. Yaratıcı drama eğitimi veren kurumlar karşımıza Üniversite onaylı ve Meb onaylı eğitimler veren kurumlar  olarak karşımıza çıkar. Sertifikada yer alacak onayın geçerlilik açısından hiçbir farkı yoktur. Önemli olan kurumun verdiği eğitimin kalitesidir.

Yaratıcı drama dersi etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Nedir?

Yaratıcı drama ; bir grubu oluşturan üyelerin yaşama deneyimlerinden yola çıkarak, bir amacın, düşüncenin, doğaçlama, rol oynama (rol alma) gibi tekniklerden yararlanarak, canlandırılmasıdır.

Yaratıcı Dramanın Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Okul öncesi yaşlardan başlayarak herkesin katılabildiği yaratıcı drama, yöntem ve araç olarak pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bu alanlar arasında, eğitim bilimleri, psikolojik danışma ve rehberlik, sosyal hizmetler, sokak çocukları, işitme-görme-zihinsel-konuşma-otistik engelli çocukların eğitimlerinde, kültürler arası çalışmalarda, ev kadınlarına yönelik çalışmalarda vb. alanlarda kullanılmaktadır. Şunu söylemek mümkündür, insanın insanla etkileşimde bulunduğu her alan, yaratıcı dramanın kullanımına uygundur.

Yaratıcı Drama Sertifikası Nereden Alınır?

Gri danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile yapılan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Yaratıcı Drama Eğitimi Uzaktan Eğitim ile Öğrenebilir miyim?

Evet çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Uzaktan eğitim yaratıcı drama eğitimi çekimleri stüdyo ortamında, sizlerin en iyi şekilde öğrenebileceği kurgu ve içerikle hazırlanmış üniversitenin onayını aldıktan sonra çekimleri yapılmıştır.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın