Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaratıcı Drama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaratıcı drama sertifikası ne işe yarar ? yaratıcı drama eğitimi ne işe yarar ? yaratıcı drama kursu ne işe yarar ? soruları sıkça sorulmaktadır. Drama sertifikası alan drama eğitmenleri nerelerde çalışır  sorularına yanıtlar yazımızda.

Yaratıcı Drama Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı drama kursu ne işe yarar ? Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Drama, çocuğun utangaçlık, çekingenlik vb. olumsuz duygulardan arınmasını sağlar.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı Drama eğitmenliği yapmak için alınan yaratıcı drama sertifikası ile MEB’de seçmeli ders olarak egzersiz açabilirsiniz. Ayrıca özel kurumlarda yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Yaratıcı drama eğitimi ne işe yarar ? drama kursu ne işe yarar?  diye düşünebiliriz. Uzaktan eğitim üniversite onaylı yaratıcı drama eğitmenliği sertifika programı sonucu alacağınız yaratıcı drama eğitmenliği sertifikası ile yaratıcı drama iş ilanları ve  drama öğretmeni iş imkanları takip edilerek yaratıcı yaratıcı drama istihdam imkanları oluşturulur.

Yaratıcı Drama Sertifikasını Alanlar

  • MEB’de Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
  • 5.6.7. ve 8. sınıflarda Yaratıcı Drama Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
  • Yaratıcı Drama Kulübü Kurabilirsiniz.
  • Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
  • Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda Eğitici Olarak Görev Alabilir, Yaratıcı Drama  Merkezi Açabilirsiniz.
  • MEB Kurumlarında 9 Sayılı Karar ve 2010/49 Sayılı DERS DIŞI EGZERSİZ ÇALIŞMALARI kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • Özel Kurum ve Kuruluşlar da Yaratıcı Drama Eğitmeni Lideri  Olarak Çalışabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın