iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Öğretmenliği Atamaları

Yaratıcı Drama Öğretmenliği Atamaları

Yaratıcı Drama Öğretmenliği Atamaları

Yaratıcı drama eğitmenliği meb onaylı yada üniversite onaylı sertifika programlarına katılarak alınan sertifikalarla yapılmaktadır. Yaratıcı drama öğretmenliği atamaları , bölüm mezunu yada atamaya esas olan branş olmadığından öğretmen atamalarında yer almaz. MEB’e bağlı okullarda ve özel okullarda drama dersine egzersiz açarak yada eğitmen olarak derse girebilirler.

Yaratıcı drama öğretmenliği atamaları meb atamalarında yer almamasına rağmen ücretli öğretmenlik için başvuru yapılabilir. Genel olarak okul eğitim döneminin başlarında yapılan ücretli öğretmen başvuruları esnasında başvuru yapılmalıdır. Eğer ihtiyaç olan okullar varsa bu programlara başvurarak yaratıcı drama öğretmeni olarak yaratıcı drama öğretmenliği yapabilirsiniz.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı drama öğretmenliği çalışma alanları her geçen gün artıyor ve önem kazanıyor. Drama eğitmenleri , MEB’de, halk eğitim merkezlerinde , özel okullarda , özel kurslarda , etüt merkezlerinde , belediyeler vb. kurumlarda görev alabiliyor.

Son yıllarda eğitimin içinde aktif olarak kullanılması önerilen bir yöntem ve teknik olan yaratıcı drama, birçok okulda geniş biçimde kullanılmaya başlandı. Yaratıcı drama atölyeleri kurularak daha geniş kesimlerin katılımı sağlanmaktadır. Bazı dersler yaratıcı drama teknikleri kullanılarak anlatılmaya başlandı

Yaratıcı drama eğitmenleri , yaratıcı drama öğretmenliği iş ilanları takip etmelidirler. Yaratıcı drama öğretmeni iş ilanı çok olan bir programdır. Üniversite onaylı yaratıcı drama sertifikası ile yaratıcı drama öğretmenleri ;

  • MEB’de tüm eğitim kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme üzerinden Okullar Hayat Bulsun projesi kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden egzersiz açabilirsiniz.
  • 5.6.7. ve 8. sınıflarda yaratıcı drama seçmeli dersine öğretmen olarak katılabilirsiniz.
  • Yaratıcı drama kulübü kurabilirsiniz.
  • Özel kurum ve kuruluşlarda eğitim verebilirsiniz.
  • Anaokulu , Kreş , Kolej , Zeka Kulübü , Özel okul ve benzeri kurumlarda eğitici olarak görev alabilir, yaratıcı drama merkezi açabilirsiniz.
  • MEB kurumlarında 9 Sayılı Karar ve 2010/49 Sayılı DERS DIŞI EGZERSİZ ÇALIŞMALARI kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • Özel kurum ve kuruluşlar da yaratıcı drama eğitmeni lideri olarak çalışabilirsiniz.

Yaratıcı drama öğretmenliği iş imkanları çok olan programdır. Sizlerde yaratıcı drama sertifikası alarak kendinize yeni yeni bir meslek edinebilir, ek gelir sağlayabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın