Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur

Drama Öğretmeni nedir, nasıl drama öğretmeni olunur, Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur, Yaratıcı Drama Eğitmeni Nasıl Olunur. sorularına cevaplar bu yazımızda

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur. Yaratıcı drama; deneyimlerden yola çıkarak bir amaç ya da düşüncenin doğaçlama, rol oynama gibi tekniklerden yararlanarak canlandırılmasıdır. Yaratıcı drama eğitimi yaygın olarak sanıldığı üzere bir tiyatrocu yetiştirme eğitimi olmayıp tüm sanat dallarını özellikle de tiyatroyu eğitim sürecinde kullanan bir “kişisel gelişim” eğitimidir.

Okul öncesi yaşlardan başlayarak herkesin katılabildiği yaratıcı drama, yöntem ve araç olarak pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Yaratıcı Drama Kurs Programlarına katılarak Okul Öncesi eğitime ya da ilkokula devam eden çocuklarla yapılan çalışmalarda yaratıcı drama teknik ve yöntemlerine hâkim Drama Eğitmenleri olabilirsiniz

Yaratıcı Drama Öğretmeni Programına Kimler Katılabilir

Yaratıcı Drama Öğretmenlik sertifika programına tüm meslek gruplarından katılım olmakla birlikte  aşağıdaki meslek gruplarının katılımı özellikle önerilmektedir.

  • Okul Öncesi öğretmenleri, öğretmen adayları,
  • Sınıf Öğretmenleri, tüm branş öğretmenleri
  • Rehber Öğretmenler,
  • Özel Eğitimciler,
  • Pedagoglar,
  • Psikologlar,
  • Çalışma alanını değiştirmek isteyenler

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur?

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur. Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Eğitim Programımıza Katılarak, Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikanızı Alabilirsiniz. Bu Sertifika ile tüm özel ve devlet okullarında Drama Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

YARATICI DRAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ Sertifikası Almak İster misiniz? Ayrıntılı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat