Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur ?

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nasıl Olunur ?

Yaratıcı drama öğretmeni nasıl olunur? drama öğretmeni nedir? nasıl drama öğretmeni olunur? yaratıcı drama eğitmeni nasıl olunur ? sorularına cevaplar bu yazımızda.

Yaratıcı Drama Öğretmeni Nedir?

Yaratıcı drama ; deneyimlerden yola çıkarak bir amaç ya da düşüncenin doğaçlama, rol oynama gibi tekniklerden yararlanarak canlandırılmasıdır. Yaratıcı drama eğitimi yaygın olarak sanıldığı üzere bir tiyatrocu yetiştirme eğitimi olmayıp tüm sanat dallarını özellikle de tiyatroyu eğitim sürecinde kullanan bir “kişisel gelişim” eğitimidir. Drama öğretmeninin yaptığı işi de kişisel gelişim eğitimi olarak tanımlanabilir.

Yaratıcı drama teknikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Okul öncesi yaşlardan başlayarak herkesin katılabildiği yaratıcı drama, yöntem ve araç olarak pek çok alanda kullanılabilmektedir. Yaratıcı drama kurs programlarına katılarak okul öncesi eğitime ya da ilkokula devam eden çocuklarla yapılan çalışmalarda yaratıcı drama teknik ve yöntemlerine hakim drama eğitmenleri olabilirsiniz

Yaratıcı Drama Öğretmeni Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına tüm meslek gruplarından katılım olmakla birlikte aşağıdaki meslek gruplarının katılımı özellikle önerilmektedir.

  • Pedagoglar
  • Psikologlar
  • Özel eğitimciler
  • Sınıf öğretmenleri
  • Öğretmen adayları
  • Rehber öğretmenler
  • Tüm branş öğretmenleri
  • Okul öncesi öğretmenleri
  • Çalışma alanını değiştirmek isteyenler

Drama Öğretmeni Nasıl Olunur?

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifika eğitim programımıza uzaktan eğitim ile katılarak, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Bu sertifika ile tüm özel ve devlet okullarında drama öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Yaratıcı drama öğretmeni nasıl olunur? Kendine saygı duyma, güven, problem çözme ve katılımcı olma gibi yeteneklerin çocuklar tarafından kazanılmasını sağlayan drama öğretmenliği sertifika alınarak yapılmaktadır.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın