Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Kursu Fiyatları

Yaratıcı Drama Kursu Fiyatları

Yaratıcı drama kursu fiyatları , kursun toplam saat ve süresi, kurs programı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sitemizi inceleyerek drama kursu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Kursu Fiyatları Nasıldır?

Yaratıcı drama kursu fiyatları eğitim şekline göre farklılık gösterir. Eğitimlerin uzaktan eğitim olması çok önemli fiyat avantajları sağlamaktadır. Drama kursu fiyatları uzaktan eğitimde , örgün öğretime göre daha avantajlıdır.

Drama kursu fiyatları , kursun bulunduğu şehre göre de farklılıklar göstermektedir. Yaratıcı drama kursu ücretleri aynı zamanda kursun program içeriğine göre de değişim gösterebilir.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen Yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yaratıcı drama belirli bir konu üzerinde farklı tekniklerden yararlanılarak gerçekleştirilen etkinlikler bütünüdür. Yaratıcı dramada rol oynama ve doğaçlama gibi teknikler yoğun olarak kullanılmaktadır. Farklı yaş gruplarına verilen bu eğitimin amacı hem ruhsal hem de zihinsel gelişime katkı sağlamaktır. Kısacası yaratıcı drama “oyun yoluyla öğrenmek” olarak tanımlanabilir. Günümüzde yaratıcı dramanın bir eğitim aracı olarak kullanılması duygu ve düşüncelerin geliştirilmesi, eleştirel düşünme yeteneğinin pekiştirilmesi, sosyal gelişim, iletişim ve dil alışkanlıkları gibi pek çok hedefe hizmet vermektedir.

Yaratıcı drama eğitimi çocuk gelişiminde çok büyük önem taşır. Önemi şüphesiz günümüzde daha da artmıştır. Çevremde hangi çocuk varsa, Kimin çocuğu varsa yaratıcı drama eğitimi almalarını öneriyorum. Çünkü yeni nesiller için yaratıcı dramanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü, bir insanın en önemli özelliği oyun oynayabiliyor olmasıdır. bir insan oyun oynayabildiği sürece vardır. Tiyatronun kökeni de oyun oynamaktır ama esas olarak çocuğu çocuk yapan şey, insanı insan yapan şey oyun oynama yetisidir.

Yaratıcı drama sayesinde çocuklar düşünsel açıdan zenginleşir. Kendilerine daha iyi bir şekilde ifade edebilirler. Drama eğitimi, çocuğun hayal gücünü geliştirir, çocuğu gerçek yaşama hazırlar.

Yaratıcı drama kursu fiyatları araştırması yapılırken kurumların güven verici olmasına da dikkat edilmelidir. Bazen çok avantajlı  kurs programı kaliteli içerik ve eğitmenden yoksun olabilir.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi ve Sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Devlet Üniversitesi Onaylı MEB’de Geçerli Yaratıcı Drama Sertifikası almak için kurslarımıza başvurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın