Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Yaratıcı Drama Kitapları

Yaratıcı Drama Kitapları

Yaratıcı drama kitapları olarak yaratıcı drama etkinlikleri kitabı , yaratıcı drama etkinlikleri kitap, eğitimde yaratıcı drama kitabı , ilköğretimde yaratıcı drama kitapları , okul öncesi yaratıcı drama kitapları gibi yaratıcı drama ile ilgili yayınlanmış kitapları yazımızda derlemeye çalıştık. Yaratıcı drama ile ilgili yazılmış kitapların tanıtımlarını sitemizden görebilirsiniz.

Yaratıcı Drama Kitapları

Yaratıcı drama ile ilgili yazılan kitapları sizler için bir araya getirdik. Sitemizi ziyaret ederek yaratıcı drama kitap önerilerimizi görebilirsiniz. Yaratıcı drama kitapları listesi sürekli güncellenmektedir. Yaratıcı drama kitaplarını internet sitelerinden alabilirsiniz. sizler için derlediğimiz yaratıcı drama kitap listemiz ;

Yaratıcı Drama Etkinlikleri Kitabı

Yaratıcı drama etkinlikleri

Yazar: Mete AkoğuzAyşegül Akoğuz
Yayınevi : Final Kültür Sanat Yayınları
Okul öncesi ve ilköğretim için yaratıcı drama etkinlikleri. 
Sayfa Sayısı: 136
Baskı Yılı: 2011
Dili: Türkçe
Yayınevi: Final Kültür Sanat Yayınları
İlk Baskı Yılı : 2011
Sayfa Sayısı : 136
Dil : Türkçe
ISBN: 9786053742159
“Eğitim, öğretmenlerin çocuklara sözcüklerle anlattıklarıyla değil, çocukların fiziksel ve sosyal çevrede geçirdikleri yaşantılarla gerçekleşir.” Maria Montessori Eğitimciler tarafından “yaparak-yaşayarak öğrenme”olarak tanımlanan yaratıcı drama, günümüzde eğitim-öğretim müfredatında yerini almıştır. Çocukların öğrenme süreçlerini kalıcı hâle getirebilmek için, eğitim programlarını çocukların algılarını geliştirecek şekilde düzenlemek ve oyunu da bu sürece dahil etmek gerekir. Yaratıcı drama, oyunlarla öğreterek çocukta eğitim hedeflerinin gerçekleşmesine olanak yaratır. > Elinizdeki kitap, yaratıcı drama alanında edindikleri deneyim ve birikimlerden yola çıkan Ayşe ve Mete Akoğuz tarafından, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarımızın eğitim süreçlerine katkı sağlama amacıyla hazırlanmıştır. Sadece eğitimcilerin değil, ebeveynlerin de yararlanabilecekleri Yaratıcı Drama Etkinlikleri kitabı, çocukların oynayarak öğrenmelerine büyük katkı sağlayacak.

Nobel Yayınları Okulda Rehberlik Etkinlikleri ve Yaratıcı Drama

Okulda rehberlik etkinlikleri ve yaratıcı drama

yaratıcı drama kitapları gri danışmanlıkNobel Yayınları
Okulda Rehberlik Etkinlikleri ve Yaratıcı Drama
Yazar:
Zülal Bozdoğan
Ürün Barkodu:9789755914684
Sayfa Sayısı : 256

Okullarda psikolojik danışma ve rehberlik çalışmalarının amacı, bireyin bütün kapasitelerini bir bütün olarak ele alıp, kendisi ve toplum için uygun düzeyde geliştirmek olarak açıklanabilir. Peki, rehber öğretmenler bunu nasıl başaracaklar? öğütün ötesinde, sözün bittiği yerde başlayan bir araç olmalı ellerinde… Okulda rehberlik etkinlikleri ve yaratıcı drama, rehber öğretmenler için iyi bir araç. öğrencileri bir mesleğe yöneltmek de rehber öğretmenlerin okullardaki çalışma alanlarından biri. Okulda rehberlik etkinlikleri ve yaratıcı drama kitabında, bir meslek seçimi ve mesleğe yönlendirme dramaları sunulurken, öğrencilerde; kendine güven, sosyal beceriler, empati ve kendini ifade becerileri, kararlı olma, yaratıcılık becerileri, sorumluluk bilinci davranışlarını artırmak da hedefleniyor. Yaratıcı drama çalışmalarının amacı, bir gösteriye değil, hayata hazırlanmaktır. Kitapta sunulan etkinlik önerileri sonuç değil, süreç odaklı çalışmalardır. Rehberlik alanında uygulamalara yer veren bu kitabı, rehberlik uzmanları ve bu konuya ilgi duyan herkesle buluşturuyoruz.

Yaratıcı Drama Kitapları – Yaratıcı Drama Öğretmenimin Günlüğü

Yaratıcı drama kitapları – okulda rehberlik etkinlikleri ve yaratıcı drama

pegem-yaratici-drama-ogretmenimin-gunlugu-tülay-üstündağTülay Üstündağ

PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK

Yaratıcı Drama, çok genel bakış açısıyla bir disiplin, bir öğretim yöntemi ve sanat eğitimi alanı olarak tanımlanır. Kitabın ilk bölümünde bir disiplin olarak Yaratıcı Drama’nın eğitim programı vardır. İkinci bölümde sözü edilen süreçte kullanılabilecek doğaçlama örnekleri bulunmaktadır.

Sonraki bölüm Yaratıcı Drama’nın bir öğretim yöntemi olarak kullanıldığı Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi dersinde bir ünitenin öğrenme öğretme durumlarını sunmaktadır. Dördüncü bölümde ilköğretim birinci ve ikinci devrede yer alan Hayat Bilgisi, Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi derslerinin çeşitli ünite, konu ve düzeylerinde Yaratıcı Drama yöntemiyle işlenen örnekler verilmektedir.

 

Yayın Tarihi         2014-05-01

ISBN      9756802235

Baskı Sayısı         12. Baskı

Dil           TÜRKÇE

Sayfa Sayısı         208

Cilt Tipi Karton Kapak

Kağıt Cinsi           3. Hm. Kağıt

Boyut    13.5 x 21 cm

Yaratıcı drama kitapları listesine yeni kitaplar eklemek için güncellemeler yapıyoruz. Eklenen kitapları görmek için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

Uzaktan Eğitim ile Katılabileceğiniz  MEB’de Geçerli Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim