iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Yaratıcı Drama Eğitmeni Nedir?

Yaratıcı Drama Eğitmeni Nedir?

Yaratıcı Drama Eğitmeni çocukların sanatsal faaliyetlerde aktif rol oynamaları için eğitim görmüş kişidir. Bu alanda tecrübeli olan eğitmenler, rol yapma gibi sahne sanatlarında çocuklara kıymetli bilgiler aktarmaktadır. Çocukların becerilerini geliştirmek için özel bir eğitim gören öğretmenler, hem özel hem de kamu kuruluşlarında istihdam edebilmektedir. Yaratıcı Drama Öğretmeni olmak için sertifika kursuna katılım sağlamak yeterli olacaktır. Kurs bitiminde yer alan başarı sınavından geçer not alındığı takdirde tüm katılımcılar eğitmenlik yapabilmektedir.

Yaratıcı Drama Eğitmeni Kimler Olabilir?

Yaratıcı Drama Öğretmeni olabilmek için belli başlı branşlardan mezuniyet derecesi beklenmektedir. Bu branşlar arasında: aile danışmanlığı, pdr, sosyoloji, çocuk gelişim, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği gibi pek çok farklı bölüm mevcuttur. Siz de ilgili bölümlerden mezun olmuşsanız rahatlıkla kursa katılım sağlayabilir ve eğitmen olmak için derslere başlayabilirsiniz. Bu alanda herhangi bir yaş sınırlaması mevcut değildir. Her yaş ve cinsiyetten katılımcı yaratıcı drama öğretmeni olabilmektedir.

Drama Öğretmeni Ne İş Yapar?

Yaratıcı Drama Eğitmeni olmaya hak kazanan kişiler ilgili kurum ve kuruluşlardan öğretmen olarak hizmet verebilmektedir. Yaratıcı Drama Öğretmeni olan her katılımcı mesleki anlamda yetkinliklerini belgeledikleri takdirde ilgili işlere başvuruda bulunabilmektedir. Siz de uzaktan eğitimin benimsendiği bu sistemde yer alarak ilginiz olan bir alanda istihdam edebilirsiniz. Kurs içeriğinde aynı zamanda çocuklar ile kuracağınız iletişimin kalitesini nasıl artırabileceğinize yönelik bilgiler de verilmektedir. Hem teorik hem de pratik bilgilerin mevcut olduğu sertifika kursu oldukça keyifli ve donanımlı bir süreci de beraberinde getirmektedir.

Yaratıcı Drama Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yaratıcı Drama Öğretmeni olan kişiler istihdam ettikleri kurum ve kuruluşlara göre farklı aralıklarda maaş almaktadır. Çalışma hayatına başlayacağınız okulun özel ve devlet tabanlı olmasına göre maaş aralıklarınız da değişkenlik gösterebilmektedir. Bu açıdan her eğitmenin aynı ücreti alacağı gibi keskin bir yanıt mevcut değildir. Fakat yaratıcı drama eğitmeni olmaya hak kazanan her katılımcı, dolgun ücretler ile iş hayatına başlamaktadır. Siz de nitelikli eğitmenler tarafından hazırlanan kursa katılım sağlayarak öğretmenlik yapmaya başlayabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın