Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir?

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir?

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası alabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezuniyet şartı aranmaktadır. Bu bölümler aile danışmanlığı, PDR, okul öncesi eğitimi, çocuk gelişimi ve sosyoloji gibi lisans / yüksek lisans branşları olarak öne çıkmaktadır. Üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanan kurs aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir sisteme de sahiptir. Bu sertifika programından almaya hak kazanacağınız yetki belgesi ile birçok kamu kuruluşuna da başvuruda bulunabilirsiniz. Oldukça fazla kazanımı bünyesinde barındıran sertifika kursu nitelikli eğitmenler tarafından hazırlanmaktadır.

Yaratıcı Drama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaratıcı drama eğitimi sertifikası almak için var olan derslere düzenli olarak katılım gerekmektedir. Katılımcılar derslere sürekli ve planlı olarak zaman ayırdıkları takdirde eğitim sonunda yer alan başarı sınavından geçer not almayı başarabilmektedir. Siz de uzaktan eğitim formatında ilerleyen bu sisteme dahil olarak rahatlıkla sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Alınan bu sertifika ile özel okullarda etüt merkezlerinde, eğitmenlik yapabilirsiniz. MEB’de egzersiz açabilirsiniz.

Drama Eğitimi Nereden Alınır?

Yaratıcı drama eğitimi sertifikası alabilmek için Gri Danışmanlık bünyesinde yer alan kursa kayıt yaptırabilirsiniz. Uzaktan eğitim olarak işlenen kurs derslerine devamlı olarak katılım sağlarsanız sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Kurs bitiminde bir adet başarı ölçme ve değerlendirme sınavı yapılmaktadır. Her aday bu sınava girebilmekte ve geçer not aldığı takdirde çeşitli kurumlarda istihdam edebilmektedir. Siz de özel ve devlet kurumlarında yaratıcı drama öğretmeni olarak iş hayatına atılmak için sertifika kursuna kayıt yaptırarak sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaratıcı drama eğitimi sertifikası keyifli ve donanımlı bir süreci bünyesinde barındırmaktadır. Uzaktan eğitim formatında ilerleyen sertifika kursu, profesyoneller tarafından hazırlanmaktadır. Siz de bu alanda donanım sahibi olmak için sertifika kursuna katılım sağlayabilirsiniz. Oldukça keyifli ve akıcı bir yapıda ilerleyen kurs formatına katılım için kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. İlgili bölümlerden mezuniyet derecenizin olması yeterli olacaktır. Herhangi bir yaş ve cinsiyet kısıtlaması mevcut değildir. Derslere düzenli olarak katılım sağlayıp başarı sınavına girdikten sonra geçerli bir not aldığınız takdirde gerekli belgeye sahip olabilirsiniz. Bu belge sayesinde çeşitli kurum ve kuruluşlara iş başvurusunda bulunabilir ve meslek hayatınıza yaratıcı drama eğitmeni olarak başlayabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Yaratıcı Drama Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın