iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Yaratıcı Drama Dersine Hangi Öğretmen Girer?

Yaratıcı Drama Dersine Hangi Öğretmen Girer?

Yaratıcı drama dersine hangi öğretmen girer ? Drama dersini kim verecek ? Yaratıcı drama dersini kimler verebilir ? Drama dersine hangi öğretmen girer ? tarzı merak edilen soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Dersine Hangi Öğretmen Girer?

Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim öğretim döneminde okullarda okutulacak olan branşların aylık karşılığı hangi dersleri okutabileceğine yönelik çizelgeyi yayınlar. Bütün dersler için MEB tarafından yayımlanan çizelge hangi öğretmenin maaş karşılığı olarak hangi dersi okutabileceği gösteriyor. MEB bazı seçmeli derslerin de hangi branş öğretmenleri tarafından okutulabileceği ne açıklık getirirken okullarda bazı branşların öğretmenlere hukuka aykırı bir şekilde okutulmasının önüne geçiyor.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Drama dersine hangi öğretmen girer ? Seçmeli derslerde öğrenci, istediği dersi seçebilecek ve talebe göre sınıf oluşturulacak. Seçmeli derslerden okuma becerileri, iletişim ve sunum becerileri , çevre ve bilim, drama, halk kültürü, medya okuryazarlığı ile insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi dersleri yalnızca bir öğretim yılı seçilebilecek. Temel dini bilgiler dersini ise iki öğretim yılı seçmek mümkün olacak. Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in hayatı, yazarlık ve yazma becerileri, yaşayan diller, yabancı dil, pratik bilim uygulamaları, matematik uygulamaları, bilişim teknolojileri ve yazılım, görsel sanatlar, müzik, spor ve fizikî etkinlikler ile zekâ oyunları 5’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar sürekli olarak alınabileceği gibi öğrencinin istediği herhangi bir sınıfta da alınabilecek. Drama dersine hangi öğretmen girer ? Sanat ve spor alanında görsel sanatlar, müzik, spor ve beden eğitimi dersleri öğrencilerin tercihlerine bağlı olarak iki ya da dört saat olarak seçilebilecek.

Satranç ve Drama Derslerini Sertifika Alan Öğretmenler Verecek

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarını yeniden düzenledi. Düzenleme ile özel eğitim alanında öğretmen ihtiyacının karşılanamaması durumunda.  Bu alana, öğretmenlik alanları mezunu olup görme, işitme, zihinsel engelliler alanında tezli-tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunlarının atanmalarına imkân tanındı. 47 alanın alana kaynaklık eden yüksek öğretim programları güncellenirken, 58 alana ait ‘okutacağı dersler’ sütununda güncelleme yapıldı. Drama dersine hangi eğitmen girer ? Satranç ve drama derslerini, içeriği ve süresi Bakanlıkça belirlenen eğitimleri tamamlayarak sertifika alan öğretmenler okutacak. Drama dersine hangi öğretmen girer?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programlarına katılarak alacağınız sertifika ile katılarak sizde drama egzersizi açabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın