Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Yaratıcı Drama Dersine Hangi Öğretmen Girer

Yaratıcı Drama Dersine Hangi Öğretmen Girer

Yaratıcı Drama Dersine Hangi Öğretmen GirerDrama dersini kim verecek. Milli Eğitim Bakanlığı her Eğitim Öğretim döneminde okullarda okutulacak olan branşların aylık karşılığı hangi dersleri okutabileceğine yönelik çizelgeyi yayınlar.
Drama Dersine hangi öğretmen girer ve benzeri dersler için MEB tarafından yayımlanan çizelge hangi öğretmenin maaş karşılığı olarak hangi dersi okutabileceğini gösteriyor. MEB bazı seçmeli derslerin de hangi branş öğretmenleri tarafından okutulabileceğine açıklık getirirken okullarda bazı branşların öğretmenlere hukuka aykırı bir şekilde okutulmasının önüne geçiyor.

Seçmeli derslerde öğrenci, istediği dersi seçebilecek. Talebe göre sınıf oluşturulacak. Seçmeli derslerden okuma becerileri, iletişim ve sunum becerileri, çevre ve bilim, drama, halk kültürü, medya okuryazarlığı ile insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi dersleri yalnızca bir öğretim yılı seçilebilecek. Temel dini bilgiler dersini ise iki öğretim yılı seçmek mümkün olacak. Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in hayatı, yazarlık ve yazma becerileri, yaşayan diller, yabancı dil, pratik bilim uygulamaları, matematik uygulamaları, bilişim teknolojileri ve yazılım, görsel sanatlar, müzik, spor ve fizikî etkinlikler ile zekâ oyunları 5’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar sürekli olarak alınabileceği gibi öğrencinin istediği herhangi bir sınıfta da alınabilecek. Sanat ve spor alanında görsel sanatlar, müzik, spor ve beden eğitimi dersleri öğrencilerin tercihlerine bağlı olarak iki ya da dört saat olarak seçilebilecek.

Satranç ve Drama Derslerini Sertifika Alan Öğretmenler Verecek

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları’nı yeniden düzenledi. Düzenleme ile özel eğitim alanında öğretmen ihtiyacının karşılanamaması durumunda.  Bu alana, öğretmenlik alanları mezunu olup görme, işitme, zihinsel engelliler alanında tezli-tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunlarının atanmalarına imkân tanındı. 47 alanın alana kaynaklık eden yükseköğretim programları güncellenirken, 58 alana ait ‘okutacağı dersler’ sütununda güncelleme yapıldı. Satranç ve drama derslerini, içeriği ve süresi Bakanlıkça belirlenen eğitimleri tamamlayarak sertifika alan öğretmenler okutacak.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertififka programlarına, Alacağınız sertifika ile katılarak sizde drama egzersizi açabilirsiniz

YARATICI DRAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ Sertifikası Almak İster misiniz? Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat