Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

Wisc-R Zeka Testi

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara WISC-R zeka testi eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır. Bu eğitim; katılımcılara WISC-R zeka testini uygulama, sonuçlarını değerlendirme ve raporlama konusunda yeterlilik ve yetkinlik kazandırmayı amaçlamaktadır. Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası. Wisc-R Zeka Testi Sertifika programı ile uzmanlar, bu test hakkında tüm teknik ve pratik bilgileri doğrudan öğrenirler, ve uygularlar.

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası. Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan Wechsler Intelligence Scale for Children (WISC-R) zeka testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır.Test; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası. Yapılacak olan zeka(IQ) testi, çocuklarımızın erken yaşta zeka potansiyellerini tespit ederek buna uygun eğitim programları hazırlamak ve uygun kurumlara yönlendirmeyi hedeflemektedir. Zeka(IQ) potansiyeli yüksek olmasına rağmen bu potansiyeli erken yaşlarda tespit edilemeyen çocuklarımız, zaman içinde bu potansiyellerini yitirebilmektedir. Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası. Ya da öğrenme güçlüğü çeken çocuklarımızın bu durumu erken yaşlarda tespit edilememesi halinde problemin aşılması ilerleyen dönemlerde daha da güç hale gelebilmektedir. Zihinsel gelişimde erken tanı oldukça önemlidir. Bu bakımdan çocuklarımızın zeka potansiyellerini en güvenilir ve geçerli olan testlerden olan “Wisc-R” testi kullanılacaktır..

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası ; Devlet üniversitesi onaylı şekilde Wisc R Zeka Testi Uygulayıcısı belgesi almaktasınız. Wisc R Zeka Testi Uygulayıcısı Sertifikası ile Wisc R Zeka Testi Uygulayıcısı unvanı almış olacaksınız ve bir kurumda Wisc R Zeka Testi Uygulayıcısı olarak görev alabilirsiniz. Kariyeriniz için önemli bir adım olan Wisc R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifika Programı uzaktan eğitim ile gerçekleşmekte ve Türkiye’nin her yerinden eğitime dilediğiniz zaman katılabilirsiniz.

WİSC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası programına kimler katılmalı

  • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
  • Psikologlar,
  • Psikolojik Danışmanlar (PDR),
  • Rehber Öğretmenler,
  • Sosyal Hizmet Uzmanları,
  • Çocuk Gelişim Uzmanları,
  • Özel Eğitim Uzmanları,
  • Aile Danışmanları,

ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler. Wısc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası.  Örnek ders Videosu İzlemek İçin Tıklayınız.

WİSC-R TESTİ UYGULAYICI Sertifika Programına Katılmak İster misiniz?. Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat