iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

Wisc-r zeka testi uygulayıcı eğitimi sertifikası, üniversite iş birliğiyle hazırlanan online olarak sunulan uzaktan eğitim sertifika modelidir. 1939 tarihinde David Wescler tarafından hazırlanan zeka testi ile çocukların IQ seviyeleri tespit edilir. Wisc-R testi uygulayıcı eğitimini alan katılımcılar, eğitim süreci boyunca test aşaması hakkında gereken bilgileri öğrenerek eğitimlerini tamamlamaktadır. Böylece uzmanlık belgesi ile birlikte çeşitli kurumlarda görev alma fırsatını yakalamaktadır. Wisc-R testi uygulayıcı eğitimi alan bireylere verilen uzmanlık belgesi üniversite onaylı olması sebebiyle her yerde ömür boyu geçerlidir. Devlet kurumlarında ve özel kurumlarda çalışmak üzere Wics-R zeka testi sertifikası alarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Amacı Nedir?

Wisc-R zeka testi eğitimi amacı, eğitime katılan kişilere yetkinlik kazandırmak, bilgi ve becerilerini geliştirmek amaçlanır. Eğitime katılanlar Wisc-t zeka testi seviye belirleme ve test raporları değerlendirme gibi konularda yetkinlik kazanmaktadır. Ayrıca zeka testi uygulama sonuçları hakkında değerlendirme yapmayı öğrenir.

Wisc-R zeka testi eğitimi programı ile çocukların zeka seviyelerinin belirlenmesinden daha önemli olan konu, çocukların zekalarına uygun olan yeteneklerin geliştirilmesi amaçlanır. Her çocuğun kendine özel yönlerine odaklanarak güçlü ve zayıf yönleri tespit edilerek, yeteneklerinin gelişmesi sağlanır.

Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Kimler Alabilir?

Wisc-r zeka testi eğitimi almak isteyen kişilerin, lisans bölümü mezunu olması gerekmektedir. Ayrıca üniversite lisans bölümü öğrencileri Wisc-R zeka testi eğitimi sertifikası almak için kayıt yaptırabilir. Bunun dışında Wisc-R zeka testi uygulayıcı eğitimi sertifikası almak isteyen kişiler sırasıyla şu şekildedir.

  • Aile Danışmanları
  • Sosyal Hizmet Uzmanlar
  • Sosyoloji mezunları ve öğrencileri
  • PDR Uzmanları
  • Rehber Öğretmenler
  • Özel Eğitim Öğretmenleri
  • Çocuk Gelişim Uzmanları ve öğrencileri
  • Okul Öncesi öğretmenleri

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar? Wisc-R zeka testi sertifikası aldığınız zaman, devlet kurumlarında ve özel kurumlarda istihdam edilebilirsiniz. Eğitim sertifikasına sahip olduğunuzda zeka testi hakkında bütün teknik bilgilere sahip olacak yetkinliğe kavuşacaksınız.

Wisc-R zeka testi eğitimi sertifikası aldığınızda e devlet tarafından sorgulatılan uzmanlık belgenizi alabilirsiniz. Üstelik üniversite onaylı olduğu için birçok kurum ve kuruluşlarda istihdam edilme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Wisc-R Zeka Testi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Wisc-R Zeka Testi Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt Formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın