Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Wisc R Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir

Wisc R Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir

Wisc R Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir. Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan WISC-R testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır. Test; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Wisc R Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan Wechsler Intelligence Scale for Children (WISC-R) zeka testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır. Wisc R Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir. Test; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Sertifika programı ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara WISC-R zeka testi eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır. Bu eğitim; katılımcılara WISC-R zeka testini uygulama, sonuçlarını değerlendirme ve raporlama konusunda yeterlilik ve yetkinlik kazandırmayı amaçlamaktadır.

WİSC-R Zeka Testi Sertifikasını Kimler Alabilir?

  • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
  • Psikologlar,
  • Psikolojik Danışmanlar (PDR),
  • Rehber Öğretmenler,
  • Sosyal Hizmet Uzmanları,
  • Çocuk Gelişim Uzmanları,
  • Özel Eğitim Uzmanları,
  • Aile Danışmanları,

ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

Wisc-R Testi Uygulayıcı Sertifikası Nereden Alınır ?

Wisc-R Testi Uygulayıcı Sertifika Eğitim Programımıza Katılarak Sertifikanızı Alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

WİSC-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası Nasıl Alınır?

Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcı Sertifika Eğitim Programımıza Katılarak Sertifikanızı Alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Uzaktan Eğitim Wisc-R Testi Uygulayıcı Sertifikası Geçerli midir ?

Evet Geçerlidir.

Uzaktan Eğitim Wisc-R Testi Uygulayıcı Eğitimi ; Uzaktan eğitim ya da örgün eğitim alsanız fark etmez. Her iki eğitim modelinin de sertifikaları geçerlidir. Sertifikalar devlet üniversitesi onaylı bir şekilde üzerinde ” uzaktan eğitim ” ibaresi yer almaz. Wisc-R Testi Uygulayıcı Sertifikası almış olursunuz.

Wisc-R Testi Uygulayıcı Eğitimini  Uzaktan Eğitim ile Öğrenebilir miyim ?

Evet çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Wisc-R Testi Uygulayıcı Eğitimi çekimleri stüdyo ortamında, sizlerin en iyi şekilde öğrenebileceği kurgu ve içerikle hazırlanmış üniversitenin onayını aldıktan sonra çekimleri yapılmıştır.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Wisc-r Zeka Testi Eğitim Programına Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim