iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Wisc-R Eğitimi Nedir?

Wisc-R Eğitimi Nedir?

Wisc-R eğitimi, David Wescler tarafından hazırlanan zeka testidir. David Wescler, 1939 yılında hazırladığı Wisc-R eğitimi daha çok büyükler üzerinde kullanılmaktaydı. Daha sonra üzerinde geliştirilmeler yapıldı ve çocukların üzerinde uygulanmaya başladı. Wisc-R zeka testi, en küçük 6 yaşında ve en büyüğü 16 yaşında olan çocukların üzerinde uygulanmaktadır. Bu yaş grubuna giren çocukların üzerinde uygulanan testin sonuçlarına göre çocukların zeka seviyesi belirlenir. Test aşaması 6 sözel ve 6 performans olmak üzere toplam 12 test sorulur. Bu test sonuçlarına göre çocuğun sözel, performans ve genel zeka ortalamalarına bakılarak çocuğun IQ ortaya çıkarılır.

Wisc-R Eğitimi Kimler Alabilir?

Wisc-R zeka eğitimini almak için en az üniversite muzunu olmak ya da lisan bölümü öğrencisi olma şartı aranmaktadır. Çünkü Wisc-R zeka testini bireyin yapabilmesi için PDR mezunu, Sosyoloji mezunu gibi bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Buna göre Wisc-R zeka testi eğitimini alabilecek kişiler şu şekilde sıralanır;

  • Aile Danışmanları
  • PDR Psikoloji mezunları ya da öğrencileri
  • Sosyal hizmet bölümü mezunları ile öğrencileri
  • Sosyoloji bölümü öğrencileri ve mezunları
  • Psikiyatr
  • Özel eğitim mezunları ve öğrencileri
  • Rehber öğretmenleri
  • Çocuk gelişim uzmanları

Wisc-R Eğitimi Nereden Alınır?

Wisc-r eğitimi almak isteyen kişiler kurumumuzda verilen eğitim hizmetlerinden faydalanabilir. Kurumumuzdaki Wisc-R zeka testi sertifika kursu online uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Şartları taşıyan herkes hemen kayıt ol seçeneğini tıklayarak kayıt işlemlerinin başlatabilir. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan uzaktan eğitim sistemimizdeki sertifika kurslarına katıldığınızda üniversite onaylı sertifikaya sahip olursunuz. Üstelik e devlet tarafından sorgulatılan sertifika ile kariyerinize yön verebilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Wisc-R eğitimi almak için öncelikle sertifikayı veren kurumlara kayıt olmalısınız. Bütün üniversitelerinde ve danışmanlık merkezlerinde Wisc-R zeka testi sertifika kursu bulunmaktadır. Kurumumuzda online olarak verilen eğitimlere kayıt olarak eğitimlere katılabilirsiniz. Dolayısıyla sistem üzerinde yer alan kayıt ol seçeneğini tıklayarak kayıt işlemlerini başlatabilirsiniz. Ardından ödeme işlemlerini yerine getirdiğinizde danışmanlarımız tarafından verilen şifrenizle ders anlatım videolarını izleyebilirsiniz. Kursların sonunda yer alan sertifika sınavına girerek geçer not aldığınız taktirde her yerde geçerli olan belgenizi almaya hak kazanırsınız.

Wisc-R Zeka Testi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Wisc-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt Formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın