Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimi

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aile danışmanlığı kursu uzaktan eğitim imkanları ile sunulmaktadır. Aile danışmanlığı sertifika programına katılarak aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Bulunduğunuz illerde örgün eğitim imkanı olmayanlar için online eğitim şeklinde yapılan aile danışmanlığı eğitimi ideal bir sistemdir.

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitiminin Amacı

Aile danışmanlığı eğitimi ; ailelerin, aile içi ve çevresi ile olan ilişkilerinde yaşanan sorunlarını tespit ederek çözümler üretmeye çalışan aile danışmanı olacak bireyleri yetiştirme amaçlı eğitimdir. Aile danışmanlığı uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz bir program olup eğitim sonunda alınacak sertifikalar devlet üniversitesi onaylıdır.

Online aile danışmanlığı eğitimi ,  yoğunluğundan dolayı zaman problemi yaşayanlar büyük şehirlerde yaşayanlar için önemli bir fırsattır. Aile danışmanlığı eğitimine sosyal hizmet , psikoloji , sosyoloji , psikolojik danışmanlık ( Pdr ) , tıp , hemşirelik ve çocuk gelişimi bölümlerinin birinden en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar yada mezun olabilecek durumda olan katılabilmektedir.

Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, Devlet üniversitesi onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Üniversite onaylı Aile danışmanlığı eğitimi alan kişiler eğitimlerini tamamladıktan sonra sınava katılacaklardır. Sınavlarda başarılı olmaları durumunda Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Sertifika sınavından en az 50 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılmaktadır. Sertifika sınavına 4 defa girme hakkınız bulunmaktadır.

Aile Danışmanlığı Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

  • Kayıt işlemlerini tamamlanan kursiyerlere, kullanıcı adı ve şifre gönderilir.
  • Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
  • Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınav sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
  • Eğitim süresince istenilen gün ve saatte giriş yapıp dersler izlenebilir.
  • Eğitim süresi sonunda online sınava girilir ve eğitim tamamlanmış olur.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz online eğitim ile yapılan, aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim