Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimi

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimi

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimi, bulunduğu şehirde örgün eğitim fırsatı olmayanlar için idealdir. Ayrıca yoğunluktan eğitime zaman ayıramayan kişiler için güzel bir eğitim imkanıdır. Özellikle Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Konya gibi. Doktorlar, Hemşireler, PDR , Psikologlar, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Sosyologlar için kaçırılmayacak bulunmaz fırsat

Aile Danışmanlığı Sertifikası Uzaktan Eğitim ile  alınan Aile Danışmanlığı sertifikası ile örgün öğretim ile alınan aile danışmanlığı sertifikası arasında hiçbir farkı yoktur. Uzaktan Eğitim sistemi, eğitiminiz boyunca Evinizin rahatlığında eğitim imkanı. Evden ayrılmadan trafik sıkıntısı çekmeden bilgisayarınızın, dizüstü bilgisayarınızın yada tabletlerinizin başında eğitiminizi tamamlama fırsatı sunmaktadır.

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Sertifikası ile; Kendi Aile Danışmanı Merkezlerini açabilirsiniz. Ayrıca Aile Danışmanlığı Merkezlerinde ve Resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı olarak görev alabilirler.

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Eğitimi Yönetmeliği

Bilindiği üzere 04.09.2012 tarihinde   yeni “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” Resmi gazetede yayımlandı. Yönetmeliğin yayımlanmasıyla beraber 300 saat teorik30 saat süperviyon olmak üzere toplam 150 saatlik uygulama eğitim süresinden oluşan 450 saatlik eğitim süresi resmileşerek kesinlik kazandı. Yönetmelikte “Sosyoloji” mezunlarına Aile danışmanı olma yolu açıldı. Merkez açma ve eğitim verme standart ve koşulları yeniden düzenlendi. Daha önce Aile Danışmanlığı Sertifikası alan kişilerin, eğitimlerini 3 yıl içerisinde 450 saate (300 saat teorik + 30 süpervizyon + 120 uygulama olmak üzere) tamamlamaları gerekiyor. Bununla beraber yayımlanan yönetmelik, daha önce Aile Danışma Merkezi ruhsatı alan kurumların da en geç 1 yıl içinde yönetmelikte belirtilen standartlara göre revizyona gitmelerini zorunlu kılıyor.

-Yeni yönetmelikte “Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı açmak isteyen kurum ve kuruluşlar Milli Eğitim Bakanlığından izin alırlar.” 

-Yeni yönetmeliğin “Aile danışmanının eğitimi ve nitelikleri” başlığında yer alan “Yükseköğretim kurumları dışında aile danışmanlığı sertifika programı eğitimini yürütecek kurum ve kuruluşlarda görev alacak eğiticilerde ulusal ve uluslararası standartta sertifikaya sahip ve aile danışmanlığı konusunda en az beş yıl çalışmış olmak ya da aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora programlarında eğiticilik yapmış olma şartı aranır.” (Madde 14 – 4)ulusal ve uluslararası standartta sertifikaya sahip ve aile danışmanlığı konusunda en az beş yıl çalışmış ve aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora programlarında eğiticilik yapmış olan eğiticilerimiz bulunmaktadır.

AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifikası Almak ve Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat