iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Uyku Eğitmenliği Eğitimi & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
4600 TL 2900 TL
İndirimli
Uyku Eğitmenliği Eğitimi & Sertifikası

Uyku eğitmenliği eğitimi, uzaktan eğitim ile üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Online uyku eğitmenliği kursu sonunda başarılı olan katılımcılar e devlette sorgulanabilen devlet üniversitesi onaylı 120 saatlik uyku eğitmenliği sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Uyku Eğitmenliği Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Uyku eğitimi sağlıklı olmayan uyku alışkanlıklarını sağlıklı uyku alışkanlıklarına dönüşmesini sağlamaktır. Bebekleri ve çocuklar sallamadan, kucakta gezdirmeden, emzirmeden kısaca destek olmadan kendi kendilerine nasıl uyuyacaklarını öğretmektir. Eğitim sayesinde gece daha derin ve kesintisiz uyuma sağlamadır. Çocuklarda en önemli gelişim problemlerinden birisi de uykusuzluktur

Uyku eğitmenliği kursu ile katılımcılar, aileleri hamile ve bebek uykusu konusunda bilinçlendireceklerdir. Eğitimde aileleri güçlendirme, eğitime ve değişime adım atmaları konusunda yüreklendirecek uyku eğitmenleri yetiştirmek hedeflenmiştir.

Uyku eğitmenliği eğitimi sertifika programında, bebek ağlamalarının anlamları anlama, bebeğin hep yanında olma, bebeğin kendi kendine sakinleşmesini sağlayacak ortamı oluşturma bilgi ve becerisi mümkün olmaktadır. Bebeklerin, çocukların ve yetişkinlerin uyku sorunlarına kalıcı, uzun vadeli ve dengeli çözümler sunulmasında uyku eğitmenleri önemlidir.

Uyku eğitmenliği eğitimi programında katılımcılar, bebeklere sağlıklı uyku alışkanlığı nasıl kazandırılır bütüncül yaklaşım olarak aktarılacaktır. Eğitim programı sonunda alınacak uyku eğitmenliği eğitimi sertifikası ile uyku eğitmeni olabilir ve bu mesleği yapabilirsiniz.

Sertifikalı Uyku Eğitmenliği Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

Sağlıklı uyku, sağlıklı anne ve sağlıklı toplum demektir. Üniversite iş birliği ile hazırlanan uyku eğitmenliği eğitimi programına tüm anneler ve anne adayları katılabilir. Ayrıca uyku eğitmeni olarak kariyer planlayan bireylerde bu programa katılabilir.

Uyku Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Çocuklarda yaşanan uykusuzluk annelerin en öneli sorunlarındandır. Yeni doğan bebek anneleri nasıl baş edebileceklerini bilmedikleri kâbustur. Uyku eğitmenleri bu kronik sıkıntılarda kolaylıkla çözülebilecek destekleri sayesinde uyku eğitmenliği mesleği ihtiyaç haline gelmiştir.

Metabolizmamızın dinlenmesi, hayatımızın düzenli şekilde devam edebilmesi için en önemli hayati ihtiyaç uykudur. Uyku eğitimi ile daha güzel uyuma, uyuma ritmi, uyku gerekliliği, uyku süresi konularına hâkim olabileceksiniz.
Geceleri 10-12 saat kadar deliksiz uyku uyumayan ve/veya gündüz uykuları düzensiz olan çocukların uyku sorunu yaşadığı kabul edilir.

3 ay-36 ay arası çocuğu olan ve uyku problemi yaşayan her ile uyku eğitmenine başvurabilir. Uyku eğitmenleri, desteksiz uyku, uyku rutini oluşturma, kesintisiz uyku, ve kendini sakinleştirme konularında yardımcı olmaktadırlar.
Kendi kendine sakinleşmeyen bebek ya uykusuzdur yada anneye, memeye ve ya sallanma şeklinde bir uykuya alıştırılmıştır. Böyle bebeklerde uykuya zor dalma, sık uyanma ve huysuzlanma sorunları oluşur. Bu durumdaki bebeklerde dikkat dağınıklığı, öğrenme zorluğu, uyum sıkıntısı ve keyifsiz olma gibi sorunlar gözükür.

Uyku Eğitimi ve Uyku Hijyeni Nedir?

Uyku hijyeni, kaliteli bir uyku için gerekli olan tüm şartların oluşmasını sağlayan kurallar bütünüdür. Doğrular ve yanlışlar uyku hijyeninde birbirinden ayrılarak, mevcut olan tüm rutinler gözden geçirilerek, ince ayarlar yapılarak düzenli ve kaliteli uyku ritmi oluşturmak amaçlanır.

Uyku eğitmenleri, öncelikle uyku hijyenine odaklanır ve uyku konsültasyonları ile uyku hedeflerine ulaşmanıza destek olur. Uyku danışmanları, uyku hijyeniniz ile uyku arasında pozitif ilişkilerinizi düzenler ve uyku hedeflerinize ulaşmak için gereken çalışmaları yar. Sağlıklı uyku düzeninizi nasıl koruyacağınız konusunda eğitim ve motivasyon ile kişiye özel bir plan ve destek oluşturur.

Uyku koçluğu, 0-6 yaş arası çocuklarda, uyku düzeni bozukluklularının giderilmesi yönelik çalışmalar yapılmasıdır. Uykuya dalma alışkanlıkları, kaliteli uyku ortamının oluşturulması ve uykuyu etkileyen tıbbi sebeplerin tespit edilmesi çalışmalarını yapar.

Uyku eğitmenliği eğitimi ile sadece çocuklarda uyku sorunları ve uykuya dalma alışkanlıklarının değiştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapılmamaktadır. Uykuya uyaran olmadan dalabilmeyi öğretmeyi amaçlamaktadır.

Çocuğun çözemediği uyku sorunlarında annenin müdahale şekli çok önemlidir. Bu durum çocuğun ilişkilerini ve gelişimindeki akışı etkileyeceği için uyku eğitmenlerinden destek almaları son derece önemlidir.

Uyku Eğitmenliği Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

– Uyku Eğitmenliğine Giriş
– Emzirme ve Bağlanma İlişkisi
– Uyku Danışmanın Rolü Nedir?
– Uyku Eğitimi Nedir? Neden Gereklidir? Ne Zaman Başlanmalıdır?
– Uyku Eğitimi ve Emzirme İlişkisi?
– Emme ve Uykuya Geçme İlişkisi
– Uyku Eğitiminde Gece Beslenmesi Nasıl Yapılmalı?
– Uyku Eğitimi ve Ağlama İlişkisi?
– Bebekler Neden Ağlar?
– Ağlamanın Bebekler Üzerindeki Etkisi
– Uyku Eğitiminde Ağlamanın Yeri?
– Sağlıklı Uyku İçin Gereken Şartlar?
– Rutinler-Bebeğin Odasının Ayrılması – Odanın Fiziksel Kuralları
– Bebeklerde Uyku Düzeni
– Uyku Programı Oluşturma
– Anne ve Bebeği Sakinleştirme
– Uyku Eğitimi Yöntemleri
– Kim West Metodu
– Tracy Hogg?
– Yatır Kaldır Metodu
– Ferber Metodu?

Uyku Eğitmenliği Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Ders videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Uyku eğitmenliği eğitimi sertifika kursu uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve uyku danışmanlığı eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Uyku eğitmenliği eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Uyku eğitmenliği sertifikası almak ve uyku eğitmenliği eğitimi programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp