Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Uyku Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 

Uyku Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır? 

Uyku eğitimi bir diğer adı ile uyku koçluğu eğitimi, uzaktan eğitim ve üniversite iş birliğinde yapılan bir programdır. Eğitim sonunda alınan Uyku Eğitimi Sertifikası üniversite onaylı olup e devletten sorgulanabilmektedir. Uyku danışmanlığı yapabilme imkânı sunan bu eğitim programı 1 ay sürmekte ve 120 saatlik sertifika alınmaktadır. Eğitim programı sayesinde kaliteli içerikler ile hazırlanan üniversite onaylı bir sertifikaya erişim şansı mevcuttur. E – devlet geçerliliği olan programın sonunda yeterli katılım sağlayan kişiler sertifika sahibi olabilmektedir. Eğitim sonrasında gerçekleştirilecek olan sınav sayesinde kapsamlı olarak bilgiler test edilmektedir. Program içinde yer alan bebeklerin ağlama sebepleri ve sakinleştirme çalışmaları gibi birçok önemli nokta mevcuttur. Bir uyku eğitmeninin sahip olması gereken tüm mesleki donanımlar eğitimin içinde yer almaktadır.

Eğitimi Kimler Alabilir? 

Uyku eğitimi sertifikası kimler alabilir? Uyku Eğitim Sertifikası programını tamamlayan ve sınavı geçen herkes bu belgeye sahip olabilmektedir. Uyku Eğitimi Sertifikası Ücreti de oldukça avantajlı fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Bu sayede uyku koçluğu alanında uzmanlık kazanmak isteyenler birçok fırsat vaat edilmektedir. Kişiler belirlenen süre zarfında isteğe bağlı olarak her saatte sisteme giriş yaparak derslere katılım sağlayabilmektedir. 30 gün boyunca programa katılım sağlayan ve minimum onaylı 50 puan alabilen herkes başarılı sayılmaktadır. Bu doğrultuda şartlar sağlandıktan sonra sertifika alarak uyku koçluğu yapılabilmektedir. 

Uyku Koçluğu Eğitimi Ne İşe Yarar? 

Koçluk programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlar bebekler için uyku eğitimi verebilmektedir. Bebekler İçin Uyku Eğitimi Sertifikası alabilmek için gerekli şartlar yerine getirildikten sonra kişiler mesleki anlamda yeterliliğe ulaşmış sayılmaktadır. Sertifika almaya hak kazanan katılımcılar bu alanda profesyonel bir şekilde uyku danışmanlığı yapabilmektedir. Aynı zamanda uyku merkezlerinde de çalışabilen koçlar, ebeveynler için de danışmanlık hizmeti sağlayabilmektedir. Bu doğrultuda aileler için dikkat çekici bir alan olan uyku koçluğu sertifikasını almak oldukça önemlidir. Üniversite onaylı bir eğitim olduğundan dolayı ise belediyelerde koçluk yapılabilmekte ve çeşitli projelerde yer alınabilmektedir. Sertifika sayesinde yalnızca bebekler için uyku eğitimi alanında değil ebeveynler ve ebeveyn adayları için seminerlere de konuşmacı / eğitmen olarak katılım sağlanabilmektedir. 

Uyku Koçluğu Eğitimi içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Eğitim hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın