cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Tıbbi Sekreterlik Kursu & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
800 TL 500 TL
Kampanya
Tıbbi Sekreterlik Kursu & Sertifikası

Tıbbi sekreterlik kursu, tıbbi sekreter olarak çalışmak isteyen adaylar için düzenlenmiş programdır. Tıbbi sekreterlik kursu uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar üniversite onaylı tıbbi sekreterlik sertifikası sahibi olacaklardır. Alınacak sertifika ile kamu, özel hastane ve sağlık kurumlarında tıbbi sekreter olarak çalışabilirsiniz. Üniversite onaylı tıbbi sekreterlik sertifikası almak için hemen başvurabilirsiniz.

Tıbbi Sekreterlik Kursu Nedir?

Tıbbi sekreter eğitimi, tıbbi sekreter olarak çalışan ya da çalışmak isteyen, alan değiştirmek isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili çalışmak isteyen sekreterler ve sekreter adayları için tasarlanmıştır.

Artan hastane ve özel klinik sayısı ile doktorlar veya profesörler yanlarında çalışacak kişilere ihtiyaç artmıştır. Bu çalışacak kişilerin en az hastane ya da klinik yönetiminden anlaması, doktorun söyledi tıbbi terimleri anlayabilecek alanında uzmanlaşmış tıbbi sekreterler olması gerekmektedir. Bu kişiler fatura ve ödeme konusunda hata yapmayacak, hastalarla iletişimi güler yüzü ile sağlayabilecek kişiler olmalıdır.

Tıbbi sekreter ve dokümantasyon sertifika programı bünyesinde verilen eğitimler ile tıbbi terminolojiden, hasta ile doğru iletişim kurulmasına kadar bir tıbbi sekreterin bilmesi gereken bilgiler verilmektedir. Alınan tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik sertifikası ile tıbbi sekreterlere bu alanlarda iş istihdamı sağlamaktadır.

Tıbbi Sekreterlik Nedir?

Mesleki tanım itibariyle tıbbi sekreter; sağlık kurum ve kuruluşlarında, rapor, hasta işlemleri, evrak, istatistik ve kodlama, yazışma ve arşiv hizmetlerini yürüten, tıbbi bilgileri toparlayıp tıbbi dokümana dönüştürme bilgi ve becerisine sahip olan sağlık personelidir.

Tıbbi sekreterler, hastane bünyesinde çalışan, hastaların ödeme konusunda problemlerini çözen, doktor ile hasta arasında bağlantı kuran ve hastanenin imajını olumlu ya da olumsuz etkileyecek kişilerdir.

Tıbbi Sekreter Ne İş Yapar?

Tıbbi sekreterlik ne iş yapar? Tıbbi sekreterler, sağlık kurumuna gelen hastalarla görüşür. Hastaların durumlarına göre muayene sırasını düzenler. Hasta kabul bölümünden gönderilen hastaları kayıt eder. Ameliyata girecek olan hastaların evrak işlemlerini tamamlar ve kontrolünü yapar. Muayeneye gelen hastanın geçmiş bilgi ve belgelerini hazırlayıp doktora sunar. Dosyası olmayan hastalara dosya açar. Muayene işlemi tamamlanan hastaları ilgili birimlere yönlendirir. Hastalara genel işleyiş hakkında bilgi verir. Hastanenin muayene olan günlük hasta sayısını belirler. Gözlem altında tutulan hastaların sayısını belirler. Gece kalacak hastaların sayısını ve hastaların yatış tedavi sürelerinin kayıt işlemlerini yapar. Doğum ve ölüm gibi durumlarda tutanakları hazırlar.

Tıbbi sekreterler istihdam edildikleri sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçlarını yakından bilmek durumundadırlar. Tüm sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi söz konusudur.

Tıbbi Sekreterlik Sertifikasını Kimler Alabilir?

Tıbbi sekreterlik kursuna kimler katılabilir? Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.

– Tıp sekreteri olmak isteyenler

– Alanını değiştirmek isteyen sekreterler

– Tıbbi sekreter olarak çalışan ve alanında uzmanlaşmak isteyenler

– Yeni açılan hastanelerin tıp sekreteri olarak kendi bünyesinde yetiştirmek istediği kişiler

– Kliniklerde ve ünlü hastanelerde çalışmak isteyenler katılabilir.

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Nereden Alınır?

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik sertifikası nereden alınır? Bu programı uzaktan eğitim programları içerisinde en kapsamlı ve donanımlı olarak sunan yer seçilmelidir. Üniversite onaylı sertifika veren uzman kadro tarafından hazırlanan eğitim programları tercih edilmelidir.

Kurumumuz uzman kadrosu tarafından üniversite iş birliği ile sertifika programı düzenlemektedir. Düzenlenen tıbbi sekreterlik kursları sayesinde sizde kapsamlı bir eğitime katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Aldığınız sertifika ile tıbbi sekreter unvanı ile iş başvuruları yapabilirsiniz. T

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Tıbbi sekreter sertifikası nasıl alınır? Tıbbi sekreterlik belgesi nasıl alınır? Üniversite iş birliği ile düzenlenen tıbbi sekreterlik kurslarına katılarak sertifika alabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda alınan sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Tıbbi Sekreterlik Maaş

Tıbbi sekreterler maaş olarak en az asgari ücret miktarı kadar maaş alırlar. Tıbbi sekreterlik maaşı çalışılan kuruma ve çalışma yılına göre farklılıklar gösterir. Tıbbi sekreterlikte maaş hesaplaması yapılırken evlilik durumu ve çocuk sayısı da dikkate alınır. Döner sermayesi bulunan sağlık kurumlarında tıbbi sekreterin maaşı, döner sermayeden gelecek miktarla farklılıklar göstermektedir.

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik sertifikası ne işe yarar? Tıbbi sekreterlik belgesi ne işe yarar? Sağlık kurumları personel almak için tıbbi sekreterlik iş ilanları yayınlar. Sertifika sahibi olanlar, yayınlanan iş ilanlarını mutlaka takip etmelidirler. Gerekli şartları sağlayarak zamanında ilan veren kuruma müracaat edilmelidir. Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

– Polikliniklerde,

– Sağlık ocaklarında,

– Tıp merkezlerinde,

– Aile hekimleri merkezlerinde,

– Diş hekimleri muayenelerinde,

– Tıbbi laboratuvarlar vb. yerlerde,

– Hastanelerde (Üniversite veya Araştırma, Devlet, Özel) çalışabilirler.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi İçeriği Nasıldır?

Tıbbi Dokümantasyon
- Arşiv hizmetleri
- Dosya oluşturma
- ICD (Uluslararası tanı sınıflaması)

Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi
- Hasta işlemleri
- Medikal bilgi sistemi
- Personel ve hasta bilgi sistemi

Tıbbi Terminoloji
- İnsan anatomisine ilişkin tıbbi terimler
- Hareket sistemine ilişkin tıbbi terimler
- Sinir sistemine ilişkin tıbbi terimler
- Üriner sisteme ilişkin tıbbi terimler
- Üreme sistemine ilişkin tıbbi terimler
- Endokrin sisteme ilişkin tıbbi terimler
- Solunum sistemine ilişkin tıbbi terimler
- Sindirim sistemine ilişkin tıbbi terimler

Sağlık Hizmetleri Yönetimi
- Devlet yönetimi ve organları
- Sağlık kurumları ve personel yönetimi
- Tıbbi sekreterlik sağlık mevzuatı

Sağlık Hizmetlerinde İletişim
- Sağlıkta iletişim
- Toplumsal iletişim

Yazışma Teknikleri
- Resmi yazı
- Yazı çeşitleri

Temel İlk Yardım Bilgisi
- Temel ilk yardım bilgisi
- Hasta/Yaralı/Olay yeri değerlendirilmesi
- Temel yaşam desteği
- Kanamalarda ilk yardım
- Yaralanmalarda ilk yardım
- Isı dengesi bozuklukları
- Kırıklarda ilk yardım
- Zehirlenmeler
- Diğer acil durumlarda ilk yardım
- Yaralı taşıma teknikleri

Örnek dersimizi bu bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik sertifika programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 560 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Nasıl Bilgi Alabilirim? Kursa Nasıl Katılabilirim?

Tıbbi sekreterlik sertifika eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir ya da aşağıdaki hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa zaman da sizlere bilgilendirme yapacaklardır. Kursa katılmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp