Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları , bireylerin çalıştıkları kuruma, kurumun döner sermayesine ve iş tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı özel ve kamu kuruluşlarında da farklılık göstermektedir. Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik maaşı belirlenirken karşımıza tek bir kriter çıkmamaktadır. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaş ne kadar oluyor ? tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları 2020 de nasıl olacak soruları hakkında detaylı bilgi bulacağınız yazımızı okumaktasınız.

Tıbbi sekreterlik maaşları alınan yıllık artışlarla farklılık göstermektedir. 657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde çalışanlar için her sene yılda iki defa ocak ve temmuz ayında zam almaktadırlar. Her zam döneminde aldıkları zam oranı ise %3 lük bir dilimdir ve Ek olarak evli olan ve eşi çalışmayan bir Tıbbi Sekreter’in maaşına ilave olarak Aile yardım tazminatı ve çocuğu olanlar için yaş grubuna göre değişiklik gösteren bir rakam ilave edilmektedir. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları hakkında net bir rakam söylemek zordur.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşı

Tıbbı dokümantasyon ve sekreterlik maaşı yıllara göre de farklılıklar göstermektedir. tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı 2019 yılında farklı tıbbi sekreterlik maaşları 2020 de gelen zamlarla farklılık göstermektedir. Her yıl tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik maaşları değişiklik göstermektedir. Tıbbı dokümantasyon ve sekreterlik maaşı ne kadar ? sorusuna kurumlara göre yanıt vermeye devam edelim.

Tıbbi sekreter maaşları, özel hastanelerde asgari ücret miktarı başlangıç olmaktadır. Devlet hastanelerinde çalışan tıbbı sekreterler de en az asgari ücret seviyesinde maaş almaktadır. Tıbbi dökümantasyon maaşları kurum içerisindeki döner sermaye desteği ile daha da artmaktadır.

Tıbbi sekreter maaşı devlet hastanelerinde kadrolu ve sözleşmeli çalışmanıza göre de farklılıklar göstermektedir. Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik maaşları kadrolu olanlara daha yüksek olmakla birlikte sözleşmeli olanlarda daha az olmaktadır. Tıbbi dökümantasyon sekreterlik maaşı kadrolu olanlarda daha yüksek ve döner sermayeden pay alımları daha yüksek olmaktadır.

Tıbbı sekreterlik maaşı hakkında bir fikir vermek istedik. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı çalışacağınız sağlık kurumunun özel mi devlet mi olmasıyla değişiklik gösterdiğini belirttik. Tıbbi dokümantasyon maaşı yıllara göre de değişiklik gösterdiğini belirttik. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı 2018 yılındaki maaşla gelen zamlardan dolayı tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı 2019 da farklı olacağını belirttik.

Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde tıbbi  sekreter olarak çalışabilmek için, tıbbi dokümantasyon sekreterlik bölümünü bitirmiş olmanız  yada tıbbi sekreterlik sertifikasına sahip olmanız gerekiyor.

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası MEB onaylı olacağı gibi üniversite onaylı da olabilir. Geçerlilik olarak her ikisi de aynıdır.

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası almak isterseniz, Devlet üniversitesi onaylı Tıbbi Sekreterlik Sertifika programlarına katılabilirsiniz. Devlet Üniversitesi onaylı Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı uzaktan eğitim olarak verilmektedir. Türkiye’nin her yerinden internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik sertifika programına katılmak ister misiniz ?Detaylı bilgi almak için buraya Tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim