Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları 2022-2023

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşları 2022-2023

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları, bireylerin çalıştıkları kuruma, kurumun döner sermayesine ve iş tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı özel ve kamu kuruluşlarında da farklılık göstermektedir. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaş ne kadar oluyor? 2022 tıbbi sekreter maaşı ne kadar olacak?  Soruları hakkında detaylı bilgi bulacağınız yazımızı okumaktasınız.

Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Maaşları 2022 Ne Kadar Olacak?

Tıbbi sekreter maaşı 2022 yılında ne kadar olacak? Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşı çalışacağınız sağlık kurumunun özel mi devlet mi olmasıyla değişiklik gösterir. Sözleşmeli tıbbi sekreter maaşları, özel hastanelerde en az asgari ücret miktarı başlangıç olmaktadır. Devlet hastanelerinde çalışan tıbbı sekreterler de en az asgari ücret seviyesinde maaş almaktadır. Tıbbi dokümantasyon maaşları kurum içerisindeki döner sermaye desteği ile daha da artmaktadır.

Tıbbi sekreter maaşı devlet hastanelerinde kadrolu ve sözleşmeli çalışmanıza göre de farklılıklar göstermektedir. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları kadrolu olanlara daha yüksek olmakla birlikte sözleşmeli olanlarda daha az olmaktadır. Tıbbi dokümantasyon sekreterlik maaşı kadrolu olanlarda daha yüksek ve döner sermayeden pay alımları daha yüksek olmaktadır.

Tıbbi dokümantasyon maaşı yıllara göre de değişiklik gösterir. Tıbbi sekreterlik maaşı 2022 yılında farklı tıbbi sekreterlik maaşları 2023 de gelen zamlarla farklılık göstermektedir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Maaşı Nasıl Hesaplanır?

Tıbbi sekreterlik maaşı belirlenirken karşımıza tek bir ölçüt çıkmamaktadır. Tıbbi sekreterlik maaşları alınan yıllık artışlarla farklılık göstermektedir. 2022 tıbbi sekreter maaşları hesaplaması yapılırken bir önceki maaşa göre alınan zam miktarı belirlendikten sonra hesaplamalar yapılır.

657 Sayılı Devlet Memuru Statüsünde çalışanlar için her sene yılda iki defa ocak ve temmuz ayında zam almaktadırlar. Her zam döneminde aldıkları zam oranı ise %3 lük bir dilimdir ve Ek olarak evli olan ve eşi çalışmayan bir Tıbbi Sekreter’in maaşına ilave olarak Aile yardım tazminatı ve çocuğu olanlar için yaş grubuna göre değişiklik gösteren bir rakam ilave edilmektedir. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik maaşları hakkında net bir rakam söylemek zordur. Tıbbi sekreter maaş 2022 yılı miktarı tüm bu faktörlerin dikkate alınarak hesaplanmasından sonra ortaya çıkacaktır.

Tıbbi Sekreter Olmak İçin Ne yapılmalıdır?

Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde tıbbi  sekreter olarak çalışabilmek için, tıbbi dokümantasyon sekreterlik bölümünü bitirmiş olmanız  ya da tıbbi sekreterlik sertifikasına sahip olmanız gerekiyor.

Tıbbi sekreterlik sertifikası almak isterseniz, üniversite onaylı tıbbi sekreterlik sertifika programlarına katılabilirsiniz. Üniversite onaylı tıbbi sekreterlik sertifika programı uzaktan eğitim olarak verilmektedir. Türkiye’nin her yerinden internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Uzaktan eğitim ile katılacağınız üniversite onaylı Tıbbi sekreterlik sertifika programına hakkında bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitime katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın