iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Stem Eğitici Eğitimi Kursu Sertifika Eğitimi

Stem Eğitici Eğitimi Kursu Sertifika Eğitimi

Stem eğitici eğitimi kursu, Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik baş harflerinden oluşmaktadır. Eğitim alanının 4 temel unsurundan oluşan stem kavramının birbirleri ile entegre edilmesinden oluşmaktadır. Ayrıca öğrencilerin eğitim esnasında gördüğü konuları farklı açıdan incelemesi anlamına gelir. Stem eğitici eğitimi kursu, stem odaklı projelerde çalışmak üzere bireylere yetkinlik kazandırmaktadır. Stem eğitici eğitimi kursu ile teorik olarak geliştirilen bilgiler, pratiğe dönüştürülerek yeni fikirler ortaya konulmasına yardımcı olmaktadır. Stem eğitici eğitimi kursunun temel amacı, öğrencilerin eğitim sürecinde problem çözme yetkinliğini kazanarak, derslerine yansıtması sağlanmaktadır.

STEM Eğitici Eğitimi Nedir?

Stem eğitici eğitimi, son yıllarda öğrencilerin geliştirilmesine yönelik olarak sıklıkla eğitim alanında karşılaşılan eğitim modelidir. Stem eğitiminin açılımı, fen bilimi, teknoloji, mühendislik ve matematiğin bir araya gelmesinden oluşan eğitim metodudur. Stem eğitici eğitimi ile okullar arasında matematik ve fen bilimleri teoriden sıyrılarak uygulamalı hale dönüşmektedir. Böylece öğrencilerin akılda kalıcı olacak şekilde öğrenmesi desteklenir. Böylece öğrencileri ezberden soyutlayarak uygulamalı olarak eğitim aldıkları öğrenme metodudur. Çocuklara eleştirel düşünme becerisini geliştirmektedir. Kaynak araştırma, sorun çözme, planlı ve iş birlikçi çalışma becerilerine sahip olmayı öğrenir.

Stem Eğitmenliği Eğitimine Kimler Katılabilir?

Stem eğitici eğitimi kimler alabilir?

  • Stem eğitici eğitimi sertifikası almak isteyen bireyler arasında sınıf öğretmenleri, ana sınıfı öğretmenleri, çocuk gelişim uzmanları, okul öncesi hocaları kayıt yaptırabilir.
  • Üniversite mezunları ile üniversite öğrencileri stem eğitici eğitimi kursuna kayıt yaptırabilir.
  • Stem eğitici eğitimine ilgi duyan bireyler ile aile danışmanlık hizmeti yapan kişiler kurs programlarına kayıt olabilir.
  • Sosyologlar, matematik, fizik, kimya ve fen bilimleri öğretmenleri kurs programlarına katılabilir.

STEM Eğitici Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Stem eğitici eğitimi sertifikası almak isteyen bireylerin, üniversitelerin online olarak sunduğu eğitim programlarına kayıt olması gerekmektedir. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan stem eğitici eğitimi sertifika kursuna kayıt yaptırmak istediğiniz zaman kurumumuzun uzaktan eğitim sistemi üzerinden başvurabilirsiniz. İnternet adresi üzerinden giriş yaptığınızda kayıt formunu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekir. Ardından ödeme işlemlerini tamamladığınızda danışmanlarımız size en kısa zaman diliminde geri dönüş yapacaktır. Size mesaj atılarak kullanıcı bilgileriniz ve şifreniz mesaj olarak gönderilir. Ders anlatım videoları ve sertifika sınavına giriş yaparak eğitimleri tamamlamalı ve sınavdan geçerli not almalısınız. Böylece e devlet üzerinden aratılabilen ve üniversite onaylı belgenize sahip olabilirsiniz.

Stem Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Stem Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim İçeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın