Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Sosyal Hizmet Uzmanı Aile Danışmanı Olabilir mi?

Sosyal Hizmet Uzmanı Aile Danışmanı Olabilir mi?

Aile danışmanlığı ilgili yayınlanan yönetmelikte kimlerin aile danışmanlığı eğitimine katılacağı açıkça belirtilmiştir. Yönetmeliğe göre Psikoloji, Sosyoloji, Pdr. Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmet bölümlerini lisans düzeyinde tamamlayanlar aile danışmanlığı eğitimine katılabilirler. Belirtilen bölümler arasında sosyal hizmet bölümü de bulunmaktadır. Sosyal hizmet uzmanı aile danışmanı olabilir mi? Sorusuna yanıt olarak aile danışmanlığı eğitimini tamamlayıp sertifikasını alanlar aile danışmanı unvanı ile çalışabilirler.

Sosyal hizmet bölümü mezunları aile danışmanlığı merkezlerinde çalışmaktadır. Sosyal hizmet bölümünü lisans düzeyinde tamamlayanla, aile danışmanlığı sertifika programını tamamladıktan sonra aile danışmanı unvanı alabilmektedir.

Sosyal Hizmetler Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile danışmanlığı, aile bireylerinin aile ile ilgili veya birbirleri olan ilişkilerindeki yaşadıkları sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olan bir hizmettir. Sosyal hizmetler aile danışmanlığı evlilik ve boşanma süreçlerinde çocuklara yaşadığı ya da yaşayacağı sorunları çözmesi adına da çözüm üretir.

Sosyal Hizmet Uzmanı Nasıl Aile Danışmanı Olur?

Sosyal hizmet uzmanı iki şekilde aile danışmanı olabilir.

MEB’ e bağlı veya üniversiteye bağlı kurumlarda açılan aile danışmanlığı sertifika programına katılır. Eğitimi ve aile danışmanlığı sınav sorularını başarı ile çözerek aile danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanır. Katıldığı kuruma göre alacağı MEB onaylı veya Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışmanı unvanına sahip olur ve aile danışmanlığı yapabilir.

Sosyal hizmet lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan merkezlerde çalışmak için sertifika istenmez.

Alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan aile danışmanlığı sertifika programı eğitim içeriğine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Hizmet Uzmanı Aile Danışmanlık Merkezi Açabilir mi?

Sosyal Hizmet uzmanı öncelikle aile danışmanlığı eğitimi sertifika programını tamamlayarak aile danışmanlığı sertifikası sahibi olmalıdır. Aile danışmanlığı sertifikası sahibi olan sosyal hizmet bölümü mezunları aile danışmanlığı merkezi açabilmektedir. Sosyal hizmet uzmanları aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışma merkezlerinde aile danışmanı unvanı ile çalışabilmektedir.

Aile danışmanı olmak için aile danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz eğitim sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın