Şirinevler Mh. Mareşal Fevzi Çakmak Cd. Gediz Sk. No: 6 Bahçelievler / İSTANBUL

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar. Satranç Sertifikası; Satranç Eğitmenliği sertifika kurs programına katılarak alınan Satranç Eğitmenlik Sertifikası ile eğitimci olunabilir, kazanç sağlanabilir. Satranç Eğitmenliği sertifikası alabilmek için mutlaka bir satranç eğitimi almak gerekir.

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar. Satranç Sertifikasını Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda görev yapan öğretmenler, eğitim fakültesi ve fen – edebiyat fakültelerinden mezun veya okuyan bireyler, çocuk gelişimi veya sosyal hizmet ön lisans programlarından mezun veya okuyan bireyler ve akıl, zeka ve satranç oyunlarına ilgi duyan herkes alabilir.

Satranç Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak alınan bu sertifika ile devlet okullarında, özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde okul öncesi eğitim merkezlerinde ve kreşlerde, özel rehabilitasyon merkezlerinde, bilim ve sanat merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Satranç Eğitmenlik Sertifikası ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı satranç egzersizi açılabilir, satranç kulübü kurulabilir, okul öncesi, ilköğretim ve liselerde kurs açılabilir, özel sektörde mesai saatleri dışında kurs açılabilir ya da eğitimlerde eğitimci olarak görev yapılabilir ve birebir seanslar ile dışarıda çalışmalar düzenlenebilir.

SATRANÇ EĞİTMEN EĞİTİMİ Sertifika Programı Hakkında Ayrıntılı  Bilgi Almak TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat