Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç sertifikası ne işe yarar ? Satranç sertifikası; Satranç Eğitmenliği sertifika kurs programına katılarak alınan Satranç Eğitmenlik Sertifikası ile eğitimci olunabilir, kazanç sağlanabilir. Satranç Eğitmenliği sertifikası alabilmek için mutlaka bir satranç eğitimi almak gerekir.

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç sertifikasını Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda görev yapan öğretmenler, eğitim fakültesi ve fen – edebiyat fakültelerinden mezun veya okuyan bireyler, çocuk gelişimi veya sosyal hizmet ön lisans programlarından mezun veya okuyan bireyler ve akıl, zeka ve satranç oyunlarına ilgi duyan herkes alabilir.

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar. Satranç Sertifikası; satranç eğitimleri sonrası alınan öğrenim belgesidir. Bu tür eğitimlerden sonra alınan öğrenim belgeleri iki çeşittir. Bunlar; katılım belgesi ve sertifikadır. Katılım belgelerinin herhangi bir hükmü bulunmamaktadır. Ancak sertifikalar ile eğitim alınan alanda eğitimci olunabilir, kazanç sağlanabilir. Bu öğrenim belgelerini alabilmek için mutlaka bir satranç eğitimi almak gerekir. Bu eğitim programlarının amacı, sadece satranç öğretip sertifika vermek değil, bireyin kişisel gelişimini de desteklemektir.

Bu sertifikayı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda görev yapan öğretmenler, eğitim fakültesi ve fen – edebiyat fakültelerinden mezun veya okuyan bireyler, çocuk gelişimi veya sosyal hizmet ön lisans programlarından mezun veya okuyan bireyler ve akıl, zeka ve satranç oyunlarına ilgi duyan herkes alabilir. Alınan bu sertifika ile devlet okullarında, özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde okul öncesi eğitim merkezlerinde ve kreşlerde, özel rehabilitasyon merkezlerinde, bilim ve sanat merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler

Satranç Sertifikası Ne İşe Yarar. Satranç Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak alınan bu sertifika ile devlet okullarında, özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde okul öncesi eğitim merkezlerinde ve kreşlerde, özel rehabilitasyon merkezlerinde, bilim ve sanat merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Satranç Eğitmenlik Sertifikası ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı satranç egzersizi açılabilir, satranç kulübü kurulabilir, okul öncesi, ilköğretim ve liselerde kurs açılabilir, özel sektörde mesai saatleri dışında kurs açılabilir ya da eğitimlerde eğitimci olarak görev yapılabilir ve birebir seanslar ile dışarıda çalışmalar düzenlenebilir.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Satranç Eğitmen Eğitimi Programına Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın