Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Satranç Öğretmenliği Sertifikası

Satranç Öğretmenliği Sertifikası

Satranç Öğretmenliği Sertifikası eğitimi. Okul Öncesi eğitime ya da ilkokula devam eden/edecek olan çocuklara yönelik yapılacak çalışmalarda satranç oyununun uygulama teknik ve yöntemlerine hakim, çocuklara satranç öğretebilecek Satranç Eğitmenleri yetiştirmek.

Satranç Öğretmenliği Sertifikası

Satranç Eğittmenliği Sertifikası Devlet Üniversitesi Onaylı, MEB’de Geçerlidir. Sertifikanız 40 saatlik olup, Satranç Eğitmenliğini kapsamaktadır. Sertifikanız ile birlikte Satranç Eğiticisi unvanını kazanmış olacaksınız. MEB ya da Özel Kurumlarda Eğitici Olabilirsiniz.

Satranç Eğitmen Eğitimi sertifika programı MEB’de egzersiz açabileceğiniz bir programdır.  Satranç Eğitmenliğini aldığınız bu kurs ile birlikte MEB’de görev yapan öğretmenlerimiz egzersiz açabilir, satranç seçmeli derse eğitici olarak katılabilir. MEB’de görev almayan eğiticilerimiz de özel kurum ve kuruluşlarda akıl ve zeka oyunları eğitmeni ya da satranç eğitmeni olarak çalışabilirler.

Satranç Eğitmenliği Sertifikası ile

Satranç Öğretmenliği Sertifikası ile yapabilecekleriniz

1 – MEB ‘de Satranç Egzersizi Açabilirsiniz.

2 – Satranç Kulübü Kurabilirsiniz.

3 – Okul Öncesi , İlköğretim , Ortaokul ve Lise kademesinde kurs açabilirsiniz.

4 – Özel sektörde mesai saatlerinizin dışında kurs açabilir ya da eğitimlerde eğitici olarak görev alabilirsiniz.

5 – Bire bir seanslar ile outdoor çalışmalar düzenleyebilirsiniz.

Satranç Öğretmenliği Sertifikası Dersleri ; MEB Talim Terbiye Kurulu 2010 / 49 Sayılı Genelge ( Ders Dışı Egzersiz Faaliyetleri ) kapsamında satranç başlığına uygun bir şekilde verilecektir. Satranç eğitmenlik belgesi devlet üniversitesi onaylı olduğu için ; Genelgede nitelikler kısmında ki “… Alan öğretmeninin bulunmaması halinde alana yetkinliğini belge ile kanıtlayan öğretmenlerce kurs açılabilir” söylemince MEB’de geçerlidir ve egzersiz açılabilmektedir.

Satranç Öğretmenliği Sertifika Programına Kimler Katılabilir

Alınacak Satranç Eğitmenliği Sertifikası programına kimler katılabilir

  • Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda Çalışan Öğretmenler,
  • Özel Okullarda Öğretmenlik Yapan Öğretmenler,
  • Yeni mezun öğretmenler,
  • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,
  • Satranç Eğitmenliği yapmak isteyenler,
  • Çocuklarla keyifli oyunlar oynamak isteyen herkes katılabilir.

Satranç Eğitmenlik Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Satranç Öğretmenliği Sertifikası programına Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifikası Almak İster misiniz? Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına hemen başvurup, Satranç Eğitmen Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir. Eğitim programına buraya tıklayarak başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp