Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınır

satranç

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınır

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınır. Satranç Eğitmeni olmak ve okulunuzda yada Halk Eğitim Merkezlerinde Satranç Kursu-Egzersizi açmak için yöntemli ve detaylı bir eğitim almanız gerekmektedir. Hali hazırda eğitmen olarak görev alanların çoğu ulusal yada uluslararası turnuvalarda ülkesini temsil etmiş ve lisansını almış sporcular tarafından verilmektedir. Ancak bunların sayısı oldukça yetersizdir. Kendi okulunuzda egzersiz açmak yada Halk Eğitim Merkezinde kurs açmak için lisanslı sporcu değilseniz MEB yada Üniversite onaylı bir sertifikaya ihtiyaç duyacaksınız. Satranç konusunda çok iyi olsanız bile bu kurumlardan birinden sertifika almanız gerekmektedir.

Satranç Öğretmeni olmak isteyenler üniversite ya da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası olmak zorundadır. Öğrencilere satrancı sevdirmek ve daha ileri düzeyde amaçlar edinmek isteyenler özel eğitim programlarından faydalanabilmektedir. Sertifika sayesinde “Satranç Öğretmenliği” alanında eksik kadrosu bulunan okullarda iş bulmak mümkün hale gelmektedir.

Satranç Öğretmenliği Sertifikası Nereden Alınır. Satranç eğitici eğitimini üniversiteden ya da üniversite ile çalışan kurumlardan almak gerekmektedir. Alınan sertifika ile Devlet ve Özel Okullarda seçmeli derslerdeki satranç derslerine girilebilir, hafta sonu satranç kursları açılabilirsiniz. Danışmanlık Merkezlerinde, Etüt Merkezlerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır diye düşünmenize gerek yok, Satranç Eğitmenliği Sertifikası Programımıza katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Satranç Eğitmenliği sertifikası ile kendi okulunuzda egzersiz açıp hem kendinize ek gelir sağlayabilir hem de öğrencilerinize daha faydalı olabilirsiniz.

Çocukların matematiksel zekâ gelişimini destekleyen Satranç Öğretmeninin görevlerinden bazıları şu şekildedir:

  • Satranç ve tarihi satranç gelişimi hakkında öğrencilere bilgiler vermek,
  • Öğrencilerin yaş grubuna uygun ders seviyesini ayarlamak,
  • Satrançta bulunan taşların isimleri ve görevlerini öğrencilere öğretmek,
  • Satranç oynarken dikkat edilmesi gereken noktaları öğrencilere öğretmek,
  • Satranç oyununda bilinmesi gereken tüyoları öğrencilere öğretmek,
  • Oyunu ve hamleleri çocuklar ile birlikte uygulamalı olarak yapmak.

Satranç Eğitmenlik Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifikası Almak İster misiniz? Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına hemen başvurup, Satranç Eğitmen Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir. Örnek Ders Videosu İzlemek İçin Tıklayınız

SATRANÇ EĞİTMEN EĞİTİMİ Sertifika Programına Katılmak İster misiniz? Başvurmak ve Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat