Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitmenliği Kursu Sertifika Eğitimi

Satranç Eğitmenliği Kursu Sertifika Eğitimi

Satranç Eğitmenliği Kursu Üniversite onaylı, üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanmış nitelikli bir eğitim setidir. Bu kurs bitiminde bir adet başarı sınavı yer almaktadır. Adaylar başarı sınavından geçerli bir not aldığı takdirde çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edebilme şansı elde ederler. Satranç ve eğitmenlik gibi konu başlıklarında bir eğitime tâbi tutulan kişiler, alanında uzman bir eğitmen olarak öğrencilere bilgi aktarabilmektedir.

Satranç Eğitmenliği Kursunu Kimler Alabilir?

Satranç Eğitmenliği Kursu alabilmek için kişilerin öncelikli olarak satranç oyununa ilgi duymaları beklenmektedir. Daha sonrası ise okul öncesi eğitmenleri ve yeni mezun öğretmenler bu programa dahil olabilmektedir. Satranç eğitmenliği yapmak ve çocukların gelişimlerine destek sağlamak isteyen herkes bu eğitim programına katılım sağlayabilmektedir. Bu noktada isteğe bağlı olarak kendinizi okul öncesi öğrencilerin seviyesine uygun olarak geliştirip alanınızda uzman bir eğitmen olabilirsiniz. Kurs sürecinde eğitmenlik alanında da yetiştirilirsiniz. Bu sayede çocuklara en yüksek seviyede fayda sağlayabildiğiniz bir sistemin içinde var olursunuz. Üniversiteler ile işbirliği içinde tasarlanan bu kursa siz de gönül rahatlığı ile kayıt yaptırabilirsiniz. 

Satranç Eğitmenliği Kursu Ne İşe Yarar?

Satranç Eğitmenliği Kursu kişilerin satranç kulübü, kurs ve MEB’e bağlı egzersizler açabilmeleri için gerekli olan bir yetki belgesidir. Bu belgeye sahip olduktan sonra tüm adaylar diledikleri kurum ve kuruluşlarda istihdam edebilmektedir. Aynı zamanda isteğe göre bir yere bağlı kalmadan birebir dersler de verebilmek mümkündür. Önü açık ve geniş çaplı bir iş imkanı sunan eğitmenlik programı oldukça avantajlı olan kurslardan bir tanesidir.

Satranç Eğitmenlik Kursunun Kazanımları Nelerdir?

Satranç Eğitmenliği Kursu kazanımları arasında kişilerin bir eğitim kurumunda öğretmenlik yapabilmesi yer almaktadır. Çocuklara ve onların gelişimlerine destek sağlamak isteyen herkes bu eğitim programına rahatlık ile katılabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak satranç egzersizi açılabildiği gibi aynı zamanda bu yetki belgesi ile özel ve kamu kurumlarında da iş hayatına atılabilirsiniz. Tüm seviyelere uygun olarak satranç eğitmenliği yapabilme şansı elde eden katılımcılar, okul öncesinden liseye kadar her kademede öğretmenlik yapabilmektedirler.

Satranç Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın