Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitmeni Nasıl Olunur?

Satranç Eğitmeni Nasıl Olunur?

Satranç Eğitmeni olabilmek için kursa katılım sağladıktan sonra sertifika almaya hak kazanılması gerekmektedir. 30 gün süren satranç kursu, uzaktan eğitim olup videolar eşliğinde dersler takip edilmektedir. Katılımcıları, kurs bitiminde yapılması öngörülen başarı sınavından en az 50 puan alındığı takdirde başarılı sayılmaktadır. Adayların bu sınava beş kez katılabilme hakkı vardır. Dolayısıyla başvurduktan sonra derslere düzenli katılım sağlayan ve başarı sınavını geçen herkes rahatlık ile sertifika sahibi olabilmektedir.

Kimler Satranç Eğitmeni Olabilir?

Satranç Eğitmeni olabilmek için derslere sürekli olarak katılım sağlayarak eğitimi iyice kavramak oldukça önemlidir. Bu aşamada alanında yetkinlik kazanmak ve bu işi bir meslek ciddiyetinde yapmak isteyen herkes katılım sağlayabilmektedir. Satranç eğitmeni olabilmek için spesifik bir kriter aranmamaktadır. Her alandan kişiler bu programa katılım sağlayarak derslere aktif olarak giriş yaptığı takdirde sertifika almaya hak kazanabilmektedir.

Satranç Öğretmeni Ne İş Yapar?

Satranç Eğitmeni olan, belge almaya hak kazanan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kurslarda eğitmenlik yapabilmektedir. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak kendi kurs yerlerinizi de açabilir ya da kulüpler kurabilirsiniz. Birçok farklı kurum ve kuruluşta istihdam edebilme olanağı mevcuttur. Kurs bitiminde alacağınız sertifika ile geçerli olarak dilediğiniz kurumlara başvuru yapabilirsiniz. Bu alanda yetki sahibi olduğunuzun bir teminatı olarak elde edeceğiniz sertifika oldukça kapsamlıdır. Üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanan kurs programını başarı ile bitirdiğinizi ispatlayan resmi bir evraktır.

Satranç Eğitmeni Ne Kadar Kazanır?

Satranç Öğretmeni olan kişiler çalıştıkları kurumlara göre farklı maaşlar kazanabilmektedir. Satranç eğitmeni olarak istihdam eden katılımcıların başvuru yaptıkları kuruluşlar özel ya da kamuya ait olabilmektedir. Bu noktada da kişilerin alacakları maaşlarda farklılıklar ortaya çıkmaktadır. İsteğe bağlı olarak özel ya da MEB’e bağlı yerlerde eğitmenlik verebilen katılımcılar, dolgun ücretler ve keyifli bir iş temposunda öğretmenlik yapabilme imkanı da elde ederler. Programa katılım sağlayan adaylardan herhangi bir bölümden mezuniyet derecesi aranmamaktadır. Bu sayede alana ilgisi olan, eğitmenlik yapabileceğine inanan herkes rahatlık ile katılım sağlayabilmektedir.

Satranç Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın