Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Satranç Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç Eğitimi Sertifikası Gri Danışmanlık bünyesinde yer alan kurslara başvuru yaparak alınabilmektedir. Katılım için başvurduktan sonra eğitim programına dahil olup eğitmenlik yapmaya hak kazanabilirsiniz. Üniversite tarafından onaylanan ve MEB’de geçerli bir kurs programı olması nedeniyle çeşitli devlet kurumlarında da satranç eğitimi verebilirsiniz. Geniş çaplı bir istihdam alanı sunan bu kurs programına herkes rahatlık ile katılım sağlayabilmektedir. Sertifika, nitelikli bir yetki belgesi sayıldığından kurs bitiminde katılımcılar kendi satranç kulüplerini de kurabilmektedir.

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Satranç Eğitimi Sertifikası sahibi olmak eğitmenlik yapabilmek açısından önemlidir. Program sonunda alınan yetki belgesi ile isteğe bağlı olarak kurs açabilir ya da belirli kurumlarda çalışma hayatına başlayabilirsiniz. Bu sertifika programına katılım sağlamak için herhangi bir şart aranmamaktadır. Fen / Edebiyat mezunları ya da Eğitim Fakültesi öğrencileri rahatlık ile başvuru yapabilmektedir. Satranç eğitmeni olmak, özel ders vermek ve çocuk gelişimini destekleyen faaliyetlerde rol oynamak isteyen herkes bu programa katılım sağlayabilmektedir. Bu eğitim programı sayesinde belge almaya hak kazanan katılımcılar MEB’e bağlı satranç kursları da açabilmektedir. Satranç Eğitimi Sertifikası Aynı zamanda okul öncesinden lise kademesine kadar kurslarda çalışabilir ya da bu seviyedeki öğrenciler için çeşitli lokasyonlarda kurslar açabilmektedir. Aynı zamanda birebir olarak da öğrencilere özel ders verebilen satranç eğitmenleri, kendilerini bu alanda geliştirme şansı elde ederler. İsteğe bağlı olarak satranç kulübü de kurabilen katılımcılara geniş bir istihdam yelpazesi sunulmaktadır.

Satranç Sertifika Kursu Nereden Alınır?

Satranç Eğitimi Sertifikası üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanmıştır. Uzaktan eğitim sistemini benimseyen yapısı sayesinde dersler online olarak işlenmektedir. Kurs sonunda tüm katılımcılar sertifika almaktadır. Bu belge üzerinde ”Uzaktan Eğitim” ibaresi yer almamakta ve pek çok yerde kullanılabilmektedir. Kurs süreci üniversiteler ile işbirliği içinde dizayn edilmiştir. Nitelikli ve alanında profesyonel kişiler tarafından hazırlanan bir içerik mevcuttur. Bu sayede satranç alanında kendini geliştirmek isteyen herkes rahatlık ile katılım sağlayabilmektedir. İster yalnızca belge sahibi olarak eğitimden faydalanmak isteğe bağlı olarak da çeşitli kurum ve kuruluşlarda eğitmenlik yaparak bu sertifikayı değerlendirebilirsiniz.

Satranç Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Satranç Eğitmenlik Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın