Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Satranç Belgesi Ne İşe Yarar ?

Satranç Belgesi Ne İşe Yarar ?

Satranç Belgesi Ne İşe Yarar. Satranç Belgesi; satranç eğitimleri sonrası alınan öğrenim belgeleridir. Bu belgeler, katılımcı belgesi ve sertifika olmak suretiyle ikiye ayrılır. Katılımcı belgesinin herhangi bir hükmü yoktur. Ancak sertifika ile belli bir tecrübe edindikten sonra bu alanda eğitimci olunabilir, kazanç sağlanabilir. Bu belgeyi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi, ya da özel okullarda görev alan öğretmenler, eğitim fakültelerinde ve fen- edebiyat fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler, çocuk gelişimi ve sosyal hizmet uygulamalarından mezun ya da öğrenim gören öğrenciler ve akıl, zeka ve satranç oyunlarına ilgi duyan herkes gerekli eğitimlere katılıp bu belgeyi alabilirler.

Satranç Belgesi Ne İşe Yarar ?

Satranç Sertifikası; satranç eğitimleri sonrası alınan öğrenim belgesidir. Bu tür eğitimlerden sonra alınan öğrenim belgeleri iki çeşittir. Bunlar; katılım belgesi ve sertifikadır. Katılım belgelerinin herhangi bir hükmü bulunmamaktadır. Ancak sertifikalar ile eğitim alınan alanda eğitimci olunabilir, kazanç sağlanabilir. Bu öğrenim belgelerini alabilmek için mutlaka bir satranç eğitimi almak gerekir. Bu eğitim programlarının amacı, sadece satranç öğretip sertifika vermek değil, bireyin kişisel gelişimini de desteklemektir

Satranç Belgesi. Bu belgeyi alan katılımcılar, devlet okullarında, özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, okul öncesi eğitim merkezlerinde ve kreşlerde, özel rehabilitasyon merkezlerinde, bilim ve sanat merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler. Ayrıca bu belgeler ile Milli Eğitim Bakanlığında satranç egzersizi açılabilir, satranç kulüpleri kurulabilir, okul öncesi, ilköğretim ve lise kademesinde kurs açılabilir, özel sektörde mesai saatleri dışında kurs açılabilir veya eğitimlerde eğitimci olarak görev alınabilir, birebir seanslar ile çalışmalar düzenlenebilir.

Satranç Belgesi Ne İşe Yarar. Satranç Belgesi. Bu belgelere sahip olabilmek için kesinlikle bir satranç eğitim uygulamalarından yararlanmak gerekir. Bu eğitim uygulamaları için bazı şahsi gelişim kurslarından, bu özel kursların internet üzerindeki çevrimiçi eğitim uygulamalarından ve halk eğitim merkezlerinden yararlanılabilir. Bu eğitim uygulamaları ile satranç ile ilgili bütün bilgilere yer verilir.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Satranç Eğitmen Eğitimi Programına Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim