Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Samsun Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Samsun Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Samsun aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliğinde hazırlanan eğitim programıdır. Samsun aile danışmanlığı kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Samsun Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Samsun aile danışmanlığı sertifika programı ile aile fertlerinin kendi içlerinde ve sosyal çevrelerinde oluşturdukları ilişkilerinin uyumlu ve sağlıklı olması için çözümler üreten, ailenin kutsallığını koruyan ve uygulayan profesyoneller yetiştirmek hedeflenmiştir. Aile fertlerini ve aileyi güçlendirmek adına özel çalışmalar ve stratejiler içeren hizmetler sunan meslek uzmanları yetiştirmek amaçlanmıştır.

Aile danışmanlığı sertifikası Samsun programı katılımcıları, toplum temel yapısı kabul edilen aile ve aile fertlerinin huzurlu mutlu ve sağlıklı olması adına çalışmalar yapar. Karşılaşılan sorunların temeline iner ve kültürel, bilimsel, psikolojik yönlerini araştırır. Problemlerin kaldırılması adına birtakım çözümler sunar.

Samsun aile danışmanlığı eğitimi ile aile sorunlarına çözümler üretilirken aile içi iletişimleri güçlendirmek adına bireylere empatik davranış becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır. Aile danışmanı aile bireyleri arasındaki iletişimin daha güçlü olması ve sınırlarını çizmelerine destek sağlar. Aile deki sorunun fert sorunu olmadığını bilir çözümlerini sunarken ailenin tamamının belirleyici olduğunu bilir.

Samsun aile danışmanlığı kursu programına katılıp aile danışmanlığı sertifikası alan bireyler, aile içinde yaşanan ve tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık gibi travmalarda ile bireylerine üstesinden gelebilmeleri adına gerekli profesyonel destek sağlar.

Samsun aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Günlük hayat rutinlerini bozmadan internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Samsun aile danışmanlığı kursu programı size aile yasası çerçevesinde aile danışmanı olma fırsatı sunar. Samsun aile danışmanlığı sertifikası size kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışma imkanları sunar.

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz

Samsun Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi Samsun programına aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar aile danışmanlığı sertifikası alabilir. Aile danışmanlığı kursu sertifika programı Samsun eğitimine katılabilecek olan bölümler şöyledir.

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi Samsun programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası Samsun programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu Samsun programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

Samsun Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Samsun aile danışmanlığı eğitimine katılarak mesleki yeterliliği kazanan kursiyerler sertifika almaya hak kazanırlar ve Aile Danışmanı olurlar. 

– Samsun’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Samsun’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Samsun’da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– Samsun’da Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Aile Danışmanlığı Eğitimi Samsun’da Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

– Samsun’da Belediyeleri Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– Samsun’da Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Samsun aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın