Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir?

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir?

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi sertifika programına dâhil olan katılımcılar, danışanlarına koçluk yapabilen kişilerdir. Beslenme alanında kişilere yetkinlik kazandıracak olan sertifika programı uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. Üniversite onaylı bir sertifika programı olduğundan donanımlı kişiler tarafından hazırlanan dersler programda yer almaktadır. Siz de mesleki yetkinlik kazanmak için bu eğitime katılım sağlayabilirsiniz. Kurs sonunda yer alan sınavdan başarılı bir not aldıktan sonra sertifikanızı kullanabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme alanında koçluk yapan kişiler beslenme koçu gibi unvanına sahip olabilmektedir. Bireylerin hayat kalitelerini arttırmayı amaçlayan koçlar, kişilere beslenme alanında değerli bilgiler aktaran danışmanlardır. Böylelikle katılımcılar birçok alanda bilgi sahibi olarak kişilere fayda sağlamayı hedeflemektedir.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Nedir?

Günümüz meslekleri arasında öne çıkan sağlıklı beslenme koçları, sağlıklı beslenme alanında da danışanlarına fayda sağlamaktadır. Sağlıklı beslenme koçluğu kişilerin yaşam standartlarını arttıran nitelikli bir sertifika programıdır. Derslere düzenli olarak katılım sağlayan herkes belge almaya hak kazanabilmektedir. Siz de üniversite onaylı, uzmanlar tarafından tasarlanan ders içerikleri ile donanımlı bir eğitime sahip olabilirsiniz. Böylelikle danışanlarınıza kusursuz bir koçluk eğitimi sağlayarak mesleki anlamda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

Sağlıklı beslenme koçluğu kursuna danışmanlık hizmeti sunmak isteyen herkes katılım sağlayabilir. Mesleklerinde bir üst derece varmak isteyenlerin tercih ettiği bir sertifika programıdır. Bu kursa katılım sağlayan kişilerin, danışanlarına fayda sağlamayı amaçlaması oldukça önemlidir. Sağlık ve beslenme alanında bilgiler aktarmaya açık kişiler rahatlıkla bu kursa katılım sağlayarak sertifika sahibi olabilmektedir.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Ne İşe Yarar?

Sağlıklı beslenme koçluğu birçok farklı sektöre fayda sağlayan, uzmanlar tarafından hazırlanan bir sertifika kursudur. Üniversiteler ile işbirliği içinde dizayn edilen ders programı sayesinde mesleki anlamda nitelikli koçların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Sağlıklı beslenme eğitimi sonucunda sertifika almaya hak kazanan katılımcılar oldukça yararlı bilgilere de sahip olmuş olurlar. Kişiler isteğe bağlı olarak sağlık merkezlerinde, kliniklerde ve spor salonlarında koçluk hizmeti verebilmektedir. Böylelikle birçok farklı alanda istihdam etme imkânı da sağlayan kurs sayesinde nitelikli koçların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim programına kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın