iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Sağlıklı Beslenme Eğitimi & Sertifikası

Sağlıklı Beslenme Eğitimi & Sertifikası

Sağlıklı beslenme eğitimi, insanların sağlıklı bir yaşam sürdürmek için ihtiyaç duydukları beslenme bilgilerini edinmelerine yardımcı eğitim programıdır. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan sağlıklı beslenme eğitimi sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı sağlıklı beslenme eğitimi sertifikası alınmaktadır.

Sağlıklı Beslenme Eğitimi Nedir?

Sağlıklı beslenme eğitimi, insanların sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlıklarını benimsemelerine ve sürdürmelerine yardımcı olmak için hazırlanmış bir öğrenme sürecidir. Bu eğitim, sağlıklı beslenmenin ne olduğunu, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını nasıl kazanabileceklerini ve sağlıklı beslenmenin sağlık ve vücut fonksiyonları üzerindeki faydalarını öğretir.

Eğitim programı, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemek için neler yapılabileceği, yeme alışkanlıklarını değiştirmenin zorlukları ve sağlıklı beslenmenin uzun vadeli faydaları hakkında bilgi verir. Ayrıca eğitim programında, kişilerin sağlıklı bir beslenme planı oluşturabilmeleri, beslenme hatalarından kaçınabilmeleri gibi konularda bilinçlenmelerine yardımcı olur.

Sağlıklı beslenme sertifika programı, sağlıklı yaşam tarzını sürdürmek isteyenlerin yanı sıra, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemek isteyenlere de fayda sağlar. Eğitim, düzenli olarak uygulandığında insanların beslenme alışkanlıklarında olumlu değişiklikler yapmalarına yardımcı olur ve uzun vadede sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olur.

Sağlıklı Beslenme Nedir?

Sağlıklı beslenme, vücudun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yeterli ve dengeli bir şekilde beslenmeyi ifade eder. Sağlıklı beslenme, sağlıklı bir yaşam sürdürmek, hastalıklardan korunmak, zindelik kazanmak ve genel olarak iyi bir sağlık durumu elde etmek için önemlidir.

Sağlıklı beslenmenin temel özelliklerini, dengeli beslenme, beslenme çeşitliliği, ölçülü tüketim, doğal beslenme olarak ifade edebiliriz. Sağlıklı beslenme, sadece fiziksel sağlık için değil, aynı zamanda zihinsel sağlık ve refah için de önemlidir.

Sağlıklı Beslenme Eğitimi Kimler Alabilir?

Sağlıklı beslenme eğitimine, her yaşta herkes katılabilir. Ebeveynler, okul öğrencileri, beslenme uzmanları, çalışanlar, ev kadınları, sporcular, yaşlılar ve herhangi bir yaş grubundaki kişiler, eğitim programına katılabilirler.

İstihdam Alanları Nelerdir?

Sağlıklı beslenme sertifikası, farklı istihdam alanlarında çalışan kişilerin yararlanabileceği bir eğitimdir. Bu alanda eğitim almış kişiler, aşağıdaki istihdam alanlarında çalışabilirler:

 • Diyet Merkezleri
 • Eğitim Sektörü
 • Özel Sağlık Kurumları
 • Özel Spor Merkezleri
 • Koçluk Merkezlerinde
 • Danışmanlık Merkezleri
 • Sağlıklı Beslenme ile İlgili Faaliyet Gösteren Merkezler

Eğitim İçeriği Nasıldır?

 • Beslenme İlkeleri
 • Besin Öğeleri
 • Besin Grupları
 • Enerji İhtiyacı
 • Enerji Hesaplamaları
 • Sağlıklı Yaşam ve Besinler
 • Öğün Planlama
 • Metabolizma
 • Enzimler
 • Hormonlar
 • Beslenme Modelleri
 • Beslenme Sorunları

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Sağlıklı beslenme eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait tüm videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde, uzaktan eğitim istemine diledikleri gün ve saatlerde giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Sağlıklı beslenme eğitimi sertifika kursu kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın