Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Robotik Kodlama Sertifikası Nedir?

Robotik Kodlama Sertifikası Nedir?

Robotik kodlama sertifikası, robotik kodlama eğitimi sonunda alınan belgedir. Kodlama ve robotik gibi alanlarında kariyer hedefleri olan kişilere istihdam alanı oluşturmak adına yarar sağlayan bir uzmanlık belgesidir.

Robotik kodlama eğitmenliği sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı robotik kodlama eğitmenliği sertifikası sahibi olursunuz.

Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri veya üniversiteye bağlı kurumlar tarafından verilen eğitim, yaparak öğrenme prensibine göre robotik kodlama eğitiminin nasıl verilmesi gerektiğini katılımcılara anlatan programdır. Kişiler eğitim süresince geleceğin dili olan robotik kodlamayı öğreneceklerdir. Eğitim sonunda temel robotik kodlama becerilerine sahip olacaklardır. Kurs sonunda eğitimlerde başarılı olan katılımcılar, üniversite onaylı robotik kodlama eğitmenliği sertifikası sahibi olurlar.

Robotik Kodlama Sertifikası Nasıl Alınır?

Robotik kodlama eğitmenliği eğitimi almak ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler, robotik kodlama eğitmenliği eğitimi programlarına katılmaları gerekir. Üniversite onaylı robotik kodlama eğitmenliği sertifikasını almak için üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri veya üniversite onaylı kurumların düzenlediği eğitim programlarına katılmak gerekir.

Robotik kodlama eğitimi eğitim veren kurumun sistemine göre uzaktan ya da örgün eğitim şeklinde yapılmaktadır. Alanında uzman ve yetkin eğitmenler tarafından hazırlanan programa kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra eğitime katılım sağlar. Derslere devamlılık gösteren katılımcılar eğitim sonunda yapılacak olan sınava girmelidir. Sınav sonucunda geçerli not alan kişiler, üniversite onaylı robotik kodlama eğitimi sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Eğitim sonrasında verilen sertifika, kişinin bu alanda yetkin ve bilgili olduğunu kanıtlar ve bu alanda istihdam edilmeyi kolaylaştırır.

Kimler Robotik Kodlama Eğitimine Alabilir?

Kimler robotik kodlama eğitimine katılabilir? Robotik kodlama eğitmenliği eğitimi, bu alanda hizmet vermek ve robotik kodlama dersleri vermek isteyen herkesin başvurabileceği bir programdır. Eğitim programına katılıp sertifika alacak kişiler şu şekilde sıralanabilir:

  • İlkokul öğretmenleri
  • Okul öncesi öğretmenleri
  • Lise ve ortaokul öğretmenleri
  • Robotik kodlama alanına ilgi duyan öğrenciler
  • Etüt merkezlerinde ya da satranç merkezlerinde bu alanda çalışmak isteyen kişiler
  • Çocuklarıyla geçirdikleri zamanı verimli kılmak isteyen ebeveynler.

Robotik Kodlama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kodlama ve robotik gibi alanlarda istihdam alanı oluşturmak için robotik kodlama sertifikasını alan kişiler robotik kodlama eğitmeni olurlar. Sertifikanın kullanıldığı alanları şu şekilde sırlamak mümkündür:

  • Satranç ve etüt merkezlerinde eğitmen olarak çalışabilirler.
  • Özel eğitim kurumlarında eğitmenlik yapabilirler.
  • Eğitim kurumlarında robotik kodlama kursu açabilir.
  • Eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere de artı kazandırır.

Robotik Kodlama Eğitimi Fiyatları Ne Kadar?

Robotik kodlama eğitim programları içerikleri ve işleyiş biçimleri kurumdan kuruma değişiklik gösterir. Eğitimin uzaktan eğitim veya örgün eğitim olması da fiyatlarda etkilidir. Robotik kodlama eğitimi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Robotik Kodlama Sertifikası Nereden Alınır?

Üniversite onaylı kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası sahibi olmak için bu alanda eğitim almak gerekir. Eğitimler üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinde veya üniversiteye bağlı kurumlarda verilmektedir. Uzaktan eğitim veya örgün şekilde yapılan eğitim programlarına kayıt yaptırarak eğitimlere başlayabilirsiniz. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olarak sertifika almaya hak kazanırsınız.

Deneyimli, alanında uzman eğitmenler tarafından üniversite iş birliği ile hazırlanan robotik kodlama eğitmenliği sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika almak için hemen kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın