Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?

Robotik kodlama eğitimi, programlamanın ve robotiğin temellerinin öğretildiği eğitim programıdır. Eğitimde problem çözme, analitik düşünme, yeni fikirler üretme gibi özelliklerin geliştirilmesi de sağlanacaktır. İnce motor becerilerinin geliştiği robotik kodlama eğitmenliği eğitim programı sonunda katılımcının yeteneklerinin farkına varması ve özgüvenin yükselmesi beklenir. Robotik kodlama eğitimi ile makinelerin nasıl işlediği konusunda çocuklarda temel oluşur. Zihinleri gelişir ve kodlama konusunda ilerleyen yaşlarda daha başarılı olmasını sağlar.

Robotik kodlama eğitmenliği sertifika programı üniversite iş birliği ile hazırlanmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı robotik kodlama eğitmenlik sertifikası sahibi olunmaktadır.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Robotik kodlama eğitmenlik eğitimine kimler katılabilir? Robotik kodlama eğitmenliği eğitimine; tüm branşlarda öğretmenler, okul öncesi öğretmenleri ve yen mezun öğretmenler katılabilmektedir. Ayrıca eğitime robotik kodlama eğitmenliği yapmak isteyenler ve çocukları ile kaliteli vakit geçirmek isteyen anne ve babalarda katılabilir. MEB’e bağlı kamu ve özel okullardaki öğretmenler, halk eğitim üzerinden kurs açarak eğitmenlik yapmak isteyenler, tüm üniversite öğrencileri ve yeni bir meslek edinmek isteyenler katılabilir.

Robotik Kodlama Eğitimi Ne İşe Yarar?

Robotik kodlama eğitimleri alan çocuklar, analitik düşünme ve olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilme becerisi kazanırlar. Problem çözme yeteneği artan çocukların sistematik düşünme ve yaratıcı düşünme yetenekleri gelişir. Ayrıca makinaların çalışma mantığını kavrar. Kodlama eğitimi alan çocuklar, tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

Robotik ve Kodlama Eğitmenlik sertifikası ile çalışabileceğiniz yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • MEB’de kurs ve egzersiz açabilirsiniz.
  • Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açabilirsiniz.
  • Özel okullarda eğitmenlik yapabilirsiniz.
  • Özel Öğretim kurslarında eğitmenlik yapabilirsiniz.
  • Etüt merkezlerinde ders verebilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitimi Nereden Alınır?     

Üniversite onaylı veya MEB onaylı Robotik kodlama eğitmenliği sertifikası sahibi olmak için öncelikle bu alana ilişkin bir eğitim almak gerekir. MEB’ e veya Üniversitelere bağlı kurumlar tarafından eğitim programları düzenlenmektedir. Eğitimler uzaktan eğitim veya örgün eğitim olarak yapılmaktadır.

Eğitim alınacak kuruma ve eğitim şekline karar verildikten sonra eğitim kurumuna kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Kayıt işlemlerinin tamamlanıp eğitime başlandığında eğitim süresi boyunca eğitimin takibi yapılması gerekir. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlamanız durumunda sertifika sahibi olursunuz. Alınacak sertifika e devletten sorgulayabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitmeni olmak ister misiniz? Üniversite iş birliği ile tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan Kodlama ve Robotik Eğitmenlik programına kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı Robotik Kodlama Eğitmenlik eğitimi sertifikası sahibi olursunuz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın