Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi , yaşam koçluğu eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan programdır. Katılacağınız yaşam koçluğu eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası alınmaktadır.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Yaşam Koçluğu ne demek ? Yaşam koçluğu , kişinin başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için yaşama becerisini ve farkındalığını arttırmaya, iç kaynaklarına ulaşma ve bunları hedef ve istekleri doğrultusunda kullanmasına destek sağlayan özel bir süreçtir. Yaşam Koçluğu; yaşamın her alanında çalışmalarını sürdüren kişilere, istedikleri hedeflere ulaşma yolunda süreci hızlandırmaya yardımcı olan bir süreçtir.

Yaşam koçluğu eğitimi ile bireyler, yaşam koçluğu hizmeti vermek için, kendilerini ileriye taşıyacak unsurların farkına vararak kendi gelişimleri ve performanslarının  artmasına katkıda bulunurlar.

Yaşam koçluğu eğitimi,  yaşam koçu kişiyi mevcut durumdan ideal duruma taşıyan kişidir. Yaşam koçluğu tamamen zihne yönelik bir çalışmadır, kişinin iç sıkıntılarını, kararsızlıklarını, arayışlarına çözüm üreten ideal yol arkadaşlığıdır.  Günümüz dünyasında bireyler kendilerine bir yaşam koçu tayin etmekte ve yaşam koçu ile birlikte hareket etmektedir. İhtiyaç halini alan yaşam koçluğu dünya da olduğu kadar ülkemizde de revaçtadır. Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi ile koçluk alanında yetkin bir uzman olabilirsiniz.

Yaşam koçları öğrendiği koçluk becerileri ile aile  ve fertlerinin yanında olup, aile  ve fertlerinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın tasarlanmasında yardımcı olur.

Resmi gazetede yayınlanan meslek tanımı ” Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür. ” şeklindedir.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

– Eğitimciler, özel eğitmenler,

– Koçluk hizmeti vermek isteyenler,

– Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,

– Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler,

– Kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen ve programa ilgi duyanlar,

– Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,

– Yaşamlarının dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler katılabilir.

Profesyonel Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam koçu ne demek? Profesyonel yaşam koçu kişiyi mevcut durumdan ideal duruma taşıyan kişidir. Profesyonel yaşam koçu olmak için üniversite onaylı yaşam koçluğu eğitimine katılıp, başarı ile tamamlamanız gerekmektedir

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaşam koçluğu iş ilanı ve iş imkanı yüksek olan bir meslek grubudur. Yaşam koçluğu eğitimi programını başarı ile tamamlayıp yaşam koçu unvanına sahip ve mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;
– Devlet ve özel okullarda çalışabilirler
– Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler
– Kişisel gelişim merkezlerinde çalışabilirler
– Koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabilirler
– Kendi koçluk ve danışmanlık merkezini açabilirler.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu  doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın