Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

P4c Eğitmen Eğitimi Nedir?

P4c Eğitmen Eğitimi Nedir?

Çocuklar için felsefe (P4C) eğitimi sertifika programı katılımcılara, çocuklar için felsefe pedagojisi alanında hem teorik hem de pratik yetkinliklerin ve bu öğretim yöntemini uygulama becerisinin kazanıldığı programdır. Katılımcılar, eğitim sonunda akademik anlamda uzmanlık ve mesleki olarak beceri kazanmakla birlikte kişisel gelişimlerine de önemli katkı sağlamaktadırlar. Peki P4C eğitmen eğitimi nedir, nasıl alınır, kimler alabilir?

P4c eğitimi, çocuklara eleştirisel düşünme becerisi kazandırır. Ülkemizde hızla yayılmaya başlayan Çocuklar için felsefe eğitimi üniversiteler ile iş birliği kapsamında yapılmaktadır. Üniversitelerin hazırladığı çocuklar için felsefe eğitmenliği sertifika programlarına katılarak üniversite onaylı e devlette sorgulanan p4c eğitmenlik eğitimi sertifikası elde edebilirsiniz.

P4c Eğitmen Eğitimi Kimler Alabilir?

Çocuklar için felsefe eğitmen eğitimini kimler alabilir? Çocuklar için felsefe eğitmen eğitimi programına katılanlar genellikle şu meslek gruplarından oluşur:

  • Psikologlar
  • Sosyologlar
  • Özel eğitmenler
  • Felsefe mezunları
  • Psikolojik rehber ve danışmanlar
  • Kişisel gelişim uzmanları
  • Eğitim koçları
  • Yaşam koçları
  • Her branştan öğretmenler

Çocuklar için Felsefe Eğitmenlik Eğitimi Nasıl Alınır?

P4C eğitmen eğitimi nasıl alınır? P4c eğitmenliği sertifika eğitimi için üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri ve üniversitelere bağlı kurumların düzenlediği kurs programlarına katılım sağlanmalıdır. Eğitimler genellikle uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Tecrübeli, alanında yetkin eğitmenler tarafından hazırlanan bu programlara katılarak sertifika edinebilirsiniz.

P4C eğitmenliği sertifika programlarına gerekli şartları sağlayarak kayıt işlemlerini yaptıktan sonra eğitime katılabilirsiniz. Hazırlanan eğitim programı sürekli ve düzenli takip edilerek sınava girmeye hak kazanmalısınız. Eğitim sonunda yapılan p4c eğitmenliği sınav sorularını başarı ile çözerek sertifika almaya hak kazanırsınız. E devlette sorgulanabilen üniversite onaylı çocuklar için felsefe eğitmenlik eğitimi sertifikası ile P4c eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

P4c Eğitmen Eğitimi Nereden Alınır?

Çocuklar için felsefe eğitmen eğitimi üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlar tarafından verilmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan bu eğitimlere internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Üniversite iş birliği ile hazırlanan P4c eğitmen eğitimi sertifikası almak için internet adresimizde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve eğitim hakkında bilgi sahibi olduktan sonra eğitimi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Üniversite iş birliği hazırladığımız P4C Eğitmenliği Eğitimi sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı P4c eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Eğitimi ve içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın