iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

P4c Eğitimi Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

P4c Eğitimi Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

P4c eğitimi sertifikası, p4c eğitimi sonunda başarılı olan kişilerin aldığı sertifikadır. Çocuklar için felsefe (P44) eğitimi veren üniversiteler ve üniversiteler bağlı kurumlar tarafından düzenlenen eğitim programı sonunda p4c eğitimi sertifikası verilmektedir. Alınan bu sertifikalar e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifikalardır.

P4c eğitmenlik sertifika programında katılımcılara, hem çocuklar için felsefe yöntemini uygulayabilecek yeterliliği hem de yöntemle bir eğitim programı oluşturacak beceriyi kazandırmak amaçlanır.

Çocuklar için felsefe eğitmenliği eğitimi programında, çocuklar için felsefenin pedagojisi ve yöntemi paylaşılır. Ayrıca temelini Sokratik yöntemin oluşturduğu p4C’nin metodolojisi, pedagojisi ve diğer derslerde nasıl uygulanabileceği gösterilir. Katılımcılara P4c Yöntemini kendi derslerinde uygulamaları ve eğitim programını yeniden yapılandırma yeteneği kazandırılmaya çalışılır.

P4c Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri ve üniversitelere bağlı kurumlar P4c eğitmenlik eğitimi sertifika programları düzenlemektedir. Bu eğitimler genellikle uzaktan eğitim şeklinde yapılmakla birlikte örgün olarak da yapılan yerler bulunmaktadır.

Eğitimi veren kurum ve eğitmenler hakkında yeterli araştırmaları yaptıktan sonra kayıt formunu doldurarak eğitime başvurunuzu yapabilirsiniz. Uzaktan eğitim sistemine tanımlanan dersleri düzenli takip ederek eğitimi başarı ile tamamlayarak sınava girmeye hak kazanırsınız. P4c eğitimi sınav sorularını başarı ile çözerek e devletten sorgulanan üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırsınız. Alınan P4c eğitmenlik sertifikası ile P4c eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi Nereden Alınır?

P4c eğitimi sertifikası nereden alınır? P4c eğitmeni olmak için çocuklar için felsefe eğitmenlik sertifikası sahibi olmanız gerekir. Bu eğitim üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlar tarafından verilmektedir. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız bu programlar uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır.

P4c eğitimi, alanında uzman deneyimli eğitmenler tarafından verilmelidir ve eğitim sonunda üniversite onaylı p4c eğitmenlik sertifikası alınmalıdır.

Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ile hazırlanan çocuklar için felsefe eğitmenliği sertifika programı deneyimli ve alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlandı. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitime zamana ve mekana bağlı kalmadan internet üzerinden katılım sağlayabileceksiniz. Eğitim sonunda da e devletten sorgulanan üniversite onaylı P4c eğitmenliği sertifikası sahibi olacaksınız.

P4c Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bu eğitimle çocuklarla nitelikli ve düşünmeye teşvik eden sohbetler yapabilirsiniz. Bu söyleşilerinizle çocuklara farklı bakış açıları kazandırabilirsiniz. Saygı ve sevgi sınırlarında özgürce fikrini söyleme ve karşısındaki dinleme gibi önemli değerleri çocuklara kazandırabilirsiniz. Eleştirisel düşünme eğitimde önemli bir değerdir. Eleştirisel düşünme her geçen gün yaygınlaşmakta ve eğitim kurumlarında bu eğitim yöntemi benimsenmektedir.

P4c eğitmen eğitimi sertifikası, genellikle öğretmenlere çocuk eğitiminde farklı alanlarda mesleklerini icra etme fırsatı sunar. P4c eğitmeni olarak çalışabilecekleri yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • Özel okullarda
  • Etüt merkezlerinde
  • Okul öncesi eğitim merkezlerinde
  • Kreşlerde ve anaokullarında
  • Eğitim ve danışmanlık merkezleri ile
  • Devlet okullarında
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın