Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Oyun Terapisi Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Oyun Terapisi Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Oyun terapisi sertifikasını kimler alabilir ? Oyun terapisi eğitimine kimler katılabilir ? Oyun terapisi sertifikası almak için gereken şartlar bu yazımızda.

Oyun Terapisi Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Çocukların konuşma dili oyunu anlamaktır, Oyun Terapisi Eğitimi sonucunda çocukların dilini anlayabildiğimiz de çocukların duygusal dünyasına girebilir ve sorunlarına yardımcı oluruz. Çocuklara oyun terapi odasında kendilerini oyunlar yolu ile ifade edebilmeleri için fırsat oluşturulur. Oyun Terapisi sertifika programı bu konuda çalışacak uzmanların çocukları daha iyi anlamadaki bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla düzenlenmektedir.

Üniversite iş birliği yapılan oyun terapisi uygulayıcı sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kimler oyun terapisi sertifika programlarına katılarak oyun terapisi eğitimini alabilir

Oyun Terapisi Eğitimi çocuklar üzerinde başarıyla uygulanan yöntemlerdendir. Çocukların yaşadıkları sorunlara çözüm bulmada en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle travma, anne baba ayrılığı, anne yada baba kaybı gibi sorunlarda yaklaşım olarak tercih edilen bir uygulamadır. Oyun terapisi, deneyimsel oyun terapi, filial terapi ve çocuk merkezli oyun terapi gibi farklı uzmanlık alanları da vardır.

Oyun terapisi eğitimine çocukları ile daha iyi uyum sağlama adına ebeveynler de katılabilir. Eğitim sonunda anne ve babalar çocuklarında iletişim konusunda farkındalık oluşur. Daha mutlu ve daha barışık bir ortam oluşturularak, çocukların duygu ve davranışlarını daha iyi anlayarak, yardımcı olabilirler.

Oyun Terapisi Eğitimine Kimler Katılabilir ?

  • Psikoloji,
  • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR),
  • Sosyal hizmet uzmanları ve öğrencileri,
  • Çocuk gelişimi-Okul öncesi mezunları ve öğrencileri,
  • öğretmenler,
  • Çocuk Psikiyatrları,
  • Aile Danışmanları,
  • Çocuk Doktorları ve Psikiyatri Hemşireleri,
  • Özel Eğitim bölümlerinde öğrenci, mezun veya bu alanlarda çalışıyor olanlar oyun terapisi sertifika programlarına katılabilir

Oyun terapisi sertifika programlarına katılarak oyun terapisi uygulayıcı sertifikasını alabilirsiniz. Oyun terapisi sertifikasını kimler alabilir sorusuna yazımızda bilgilendirme yaptık.  Sizler hazırladığımız, Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim olarak gerçekleşmektedir.

Devlet üniversitesi onaylı Kamu ve özel kurumlarda geçerli Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programına İnternetin olduğu her yerden katılarak, Sizde sertifika sahibi olabilirsiniz. Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim