Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Oyun Terapisi Sertifikası, Oyun Terapisi Kursu, Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Sertifikası, Oyun Terapisi Kursu, Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Sertifikası, Oyun Terapisi Sertifika Programlarına katılarak alınır. Oyun terapisi sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda çalışabilirsiniz. Oyun terapisi uygulayıcı sertifikası ile çocukların dünyasına girebilirsiniz. Oyunla onların daha mutlu bir yaşam sürmesine yardımcı olabilirsiniz.

Oyun Terapisi Sertifikası, MEB onaylı oyun terapisi eğitimi programına ya da üniversite onaylı oyun terapisi eğitimi programına katılarak alınabilir. MEB onaylı oyun terapisi sertifikası ile Üniversite onaylı oyun terapisi sertifikası arasında geçerlilik olarak hiçbir fark yoktur.

Oyun Terapisi Eğitimi Programlarında amaç Oyun Terapisi ile ilgili teorik bilgi ve becerileri kazanmanın yanı sıra terapötik araç olarak oyun terapisi yöntemlerini kullanabilme ile ilgili bilgi ve becerileri kazanmak. Oyun terapisi sertifikası programı sürecinde katılımcılara oyun terapisinin terapotik bir araç olarak kullanılması hakkında temel bilgiler ve kuramsal yaklaşımlar aktarılmakta, uygulama becerilerini geliştirmek amacıyla vaka çalışmalarına yer verilmektedir.

Oyun terapisi eğitimi, oyun terapisinin kuramsal çerçevesini ve uygulama biçimlerini içermektedir. Oyun terapisi eğitimi, katılımcılara oyun terapisti olma yetkisi kazandırmaktadır. Oyun terapisi, oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların duygularını, ihtiyaçlarını ve sorunlarını ifade etmelerini ve sorunların çözümlenmesini sağlayan bir terapi metodudur. Oyun terapisi çocuklarda çok etkin bir biçimde kullanılmaktadır.

Oyun çocuğun bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimine yardımcı olmaktadır. Çocuklar oyun ile dış dünyayı tanır, hayata dair denemeler yapar, hayal ile gerçeği ayırt edebilmeyi öğrenir. Kısacası hayatla mücadele etmeyi deneyimler. Bu anlamda oyun, çocukların duygu ve düşüncelerini kolaylıkla ifade edebildiği en uygun dildir. Oyun çocukların gelişimine katkıda bulunurken aynı zamanda mutlu eder. Tüm çocuklar sadece eğlence amaçlı oynamaya cesaretlendirilmelidir

Devlet üniversitesi onaylı şekilde Oyun Terapisi Uygulayıcısı Sertifikası almaktasınız. Oyun Terapisi Sertifikası ile Oyun Terapi Uygulayıcısı unvanı almış olacaksınız ve bir kurumda Oyun Terapisi Uygulayıcısı olarak görev alabilirsiniz. Kariyeriniz için önemli bir adım olan Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı uzaktan eğitim ile gerçekleşmekte ve Türkiye’nin her yerinden eğitime dilediğiniz zaman katılabilirsiniz.

Kimler Oyun Terapisi Sertifikası Alabilir?

Oyun Terapisi Sertifikasını kimler alabilir

  • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
  • Psikologlar,
  • Psikolojik Danışmanlar,
  • Rehber Öğretmenler,
  • Sosyal Hizmet Uzmanları
  • Çocuk Gelişim Uzmanları,
  • Okul Öncesi / Anaokulu Öğretmenleri,
  • Özel Eğitim Uzmanları,
  • Aile Danışmanları,

ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

OYUN TERAPİSİ UYGULAYICI Sertifika Programına Katılmak İster misiniz?Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat