Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Veren Üniversiteler

Oyun Terapisi Eğitimi Veren Üniversiteler

Oyun terapisi uygulayıcısı olabilmek için oyun terapisi eğitimi ve sertifikası almak gerekir. Eğitim, oyun terapisi eğitimi veren üniversiteler, üniversite onaylı kurumlar, MEB onaylı kurumlardan tarafından verilmektedir. Bu kurumlar tarafından düzenlenen oyun terapisi kurslarına katılarak sertifika alabilirsiniz. Burada önemli olan alınan eğitimin ve sertifikanın devlet ve üniversite tarafından kabul ediliyor olmasıdır.

Eğitimi Kimler Alabilir?

Oyun terapisi eğitimi kimler alabilir, eğitime kimler katılabilir? Oyun terapisti olmak isteyenler öncelikle çocuklarla iyi anlaşabilen, iyi iletişim kurabilen kişiler olmalıdır. Kişilerin empatik ve iletişim becerileri, farkındalığı, sosyal yönü yüksek olmalıdır.

Oyun terapisi eğitimine katılacakları şu şekilde sıralayabiliriz.

– Doktorlar.

– Pedagoglar.

– Hemşireler.

– Öğretmenler

– Psikoloji mezunları ve öğrencileri.

– PDR mezunları ve öğrencileri.

– Sosyoloji mezunları ve öğrencileri

– Çocuk Gelişimi mezunu ve öğrencileri.

– Özel Eğitim mezunları ve öğrencileri.

– Sınıf Öğretmenliği mezunları ve öğrencileri.

– Okul Öncesi Öğretmenliği mezunları ve öğrencileri

– Sosyal Hizmet Uzmanları ve öğrencileri

– Çocukları ile iletişimini geliştirmek isteyen ebeveynler.

Oyun Terapisi Eğitimi Üniversite Onaylı

Ortalama bir ay süren oyun terapisi eğitimi sürecini ve sınavını başarı tamamlayanlar sertifika sahibi olurlar. Oyun terapisi eğitimi veren üniversiteler in sürekli eğitim merkezleri veya üniversite onaylı kurumların eğitimine katılım sağlayanların aldığı oyun terapisi eğitimi sertifikası üniversite onaylı olmaktadır. Üniversite onaylı alınacak sertifika aynı zamanda e devlette de sorgulanabilmektedir.

Sizler için deneyimli, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen oyun terapisi uygulayıcı sertifika programı düzenlemekteyiz. Eğitim sonunda üniversite onaylı e devlette sorgulanabilen oyun terapisi sertifikası sahibi olacağınız programa kayıt formunu doldurarak katılabilirsiniz. Eğitim detayları hakkında Whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Oyun Terapisi Uzaktan Eğitim

Teknolojinin geliştiği günümüzde eğitimler daha kolay ve daha hızlı alınabilmektedir. Zaman ve mekâna bağlı kalınmadan internet üzerinden uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitimlere her yerden katılım sağlayabilmektesiniz.

Oyun terapisi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitimi örgün olarak yapan yerler olsa da genel olarak internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Uzaktan eğitimin rahatlığı ile bulunduğunuz mekândan eğitimlere katılarak üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Fiyatları

Güvenli, tecrübeli ve kaliteli kurumlardan alacağınız oyun terapisi eğitimi ücretleri farklılıklar göstermektedir. Bu farklılık eğitimin örgün mü uzaktan eğitim şeklin de olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim alınan il ve ilçeye göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Fiyatlar araştırıldıktan sonra size en güzel eğitim imkanları sunan kurumlardan eğitimi alabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınır?

Eğitimi alacağınız kurumun eğitmenleri deneyimli ve alanında uzman kişilerden oluşmalıdır. Aynı zamanda alınacak sertifikanın da devlet ve üniversiteler tarafından kabul gören sertifikalar olmaları gerekir.

Tecrübeli, alanında uzman eğitmenler tarafından hazırladığımız oyun terapisi eğitimi, üniversite iş birliği ile yapılmaktadır. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı oyun terapisi sertifikası sahibi olacaksınız. Alınacak bu sertifika ile oyun terapisi alanında iş başvurularını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın