Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Günümüz gelişmeleri ışığında son zamanlarda ilgi duyulan mesleklerden birisi de oyun terapistliği mesleğidir. Temelinde çocuklarla çalışan, çocukların davranışlarını inceleyen oyun terapistleri, çocuğun nasıl oynaması gerektiği ile ilgilenir. Peki oyun terapisi eğitimi nasıl alınır? İnceleyelim.

Çocuklar oyun esnasında tüm duygularını yansıtır. Oyun ile çocuğa ait pek çok psikolojik rahatsızlığı ortaya çıkar. Oyun terapistleri oyun esnasında çocukları gözlemler, davranışları hakkında bilgi edinir. Bu rahatsızlıklarla ilgili çalışmalar yapar.

Oyun terapisti olmak isteyenler bu alanla ilgili eğitim almalıdır.  Çocuklarla çalışıldığından alınacak eğitimin iyi olmaması durumunda hatalı sonuçlar oluşturabilir.  Alınacak oyun terapistliği eğitimi profesyonel şekilde olmalıdır. Gri Danışmalık tarafından sunulan Oyun terapisi eğitimi ile sertifikalı bir eğitim alabilirsiniz. Akademik ve iş hayatınıza katkı sağlayacak psikoloji tabanlı kapsamlı bir eğitim programına katılabilirsiniz. Eğitim uzaktan online şekilde internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir.

Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan oyun terapisi eğitimi sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı oyun terapisi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak sertifika ile kariyerinize önemli katkılar sağlayabilirsiniz. Ayrıca akademik ve sosyal hayatınızda aktif olarak kullanabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Oyun terapisi alanında çalışmak isteyenler eğitimlere katılıp sertifika almalıdır. Alınan sertifika ile hem yetkinliğini kanıtlar hem de iş bulmada kolaylıklar sağlar? Peki kimler oyun terapisi eğitimi alabilir inceleyelim. Oyun terapisi eğitimine kimler katılabilir inceleyelim. Oyun terapisi eğitimine katılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz.

– Psikoloji öğrencileri ve mezunları.

– Sosyal hizmetler öğrencileri ve mezunları.

– Doktorlar.

– Pedagoglar.

– Sınıf ve rehber öğretmenler.

– Çocuk gelişimi öğrencileri ve mezunları.

– Anaokulu çalışanları.

– Çocuklarla iletişim kuranlar.

Oyun Terapisi Eğitimi Şartları Nelerdir?

Oyun Terapisi Eğitimi nasıl alınır, şartları nedir inceleyelim. Oyun terapisti olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ve oyun terapisi eğitimi almak gerekir. Oyun terapisi eğitimi, üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri, üniversite onaylı kurumlar tarafından verilmektedir. Oyun terapisi eğitimi ortalama 1 aydır. Eğitime uzaktan online şekilde katılabilirsiniz. Üniversiteden mezun olduktan sonra katılacağınız bu eğitimler sonucunda sertifika sahibi olarak mesleğinizi yapabilirsiniz.

Oyun Terapisi Sertifikası Nedir? Ne İşe Yarar?

Oyun terapisi eğitimi sonuncunda alınan sertifikaya oyun terapisi sertifikası denir. Oyun terapisti sertifikası, eğitim aldığınızı, başarılı olduğunuzu ve bu alanda çalışabileceğinizi gösterir. Sertifikası olanlar birçok kurumda iş bulabilirler. Bu sertifikayı eğitim hayatınızda, iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda kullanabilirsiniz.

Oyun terapisi sertifikası ile çalışabileceğiniz alan oldukça geniştir. Mesleğin yeterliliklerini sağlayan bireylerin, sertifika ile çalışma alanları şu şekilde sıralayabiliriz.
– Anaokulları ve kreşlerde,
– Özel eğitim merkezlerinde,
– Özel danışmanlık merkezlerinde,
– Hastaneler vb. yerlerde çalışabilirler.

Oyun terapisi eğitimi sertifika programına katılarak üniversite onaylı e devlette sorgulanan oyun terapisi sertifikası alabilirsiniz. Eğitime kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim detayları hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın