iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öyküsel Terapi Eğitimi ve Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1180 TL 880 TL
Kampanya
Öyküsel Terapi Eğitimi ve Sertifikası

Öyküsel terapi eğitimi , üniversiteler işbirliği ile yapılan eğitim programıdır. Öyküsel terapi eğitimi programına katılarak öyküsel terapi sertifikası alabilirsiniz. Öyküsel terapi nedir ? Öyküsel terapi teknikleri nelerdir ? öyküsel terapi uygulaması nasıl yapılır ? sorularına yanıtlar bulacağınız narrative terapi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Narrative terapi eğitimi programına hemen başvurarak narrative sertifikası alabilirsiniz.

Öyküsel Terapi Eğitimi Nedir ?

Narrative terapi nedir? Micheal White ve Deavid Epston tarafından geliştirilen öyküyü temel alan terapi şeklidir. Öyküler dünyayı anlama ve çevremize uyum sağlama ihtiyacımızın metaforik anlatımlardır. Öyküler, kişilerin hissettiklerini , düşündüklerini ve dünya görüşlerini yansıtır. Öykülerde kişiler hem senaryo yazarları hem de başrol oyuncularıdır.

Öyküsel terapide her hayat bir öykü olarak görülür. Her insan yaşı ilerledikçe deneyimleriyle ve edindikleriyle hayatı belli bir öykü çerçevesinde yaşamaya devam eder. Bu devamlılığı olan öykünün içerisinde çeşitli karakterler, iniş çıkışlar, gerilimler ve giriş, gelişme, sonuç gibi bölümler olur.

Öyküsel terapistin eklektik işbirliğine yatkınlığı güçlü yanlarından biridir.  Öyküsel terapistin bu özelliği onun farklı yaklaşımlarla birlikte kullanılmasına ve toplumun farklı kesimlerinden çok çeşitli problemlere sahip danışanlara yardım sağlamasına olanak verir.

Öyküsel Terapi Teknikleri ve Uygulaması

Etkili bir öyküsel terapi uygulaması yapılırken öyküsel terapi teknikleri ile birlikte terapistin yaklaşımı ve tutumunu önem taşır. Danışanları, kendi hikayelerini farklı bakış açılarından görebilmeleri için cesaretlendirecek bir ortam yaratabilecek terapistin kişisel özellikleri üzerine kurulmuştur. Danışanların yaşamlarında yeni anlamlar ve yeni olanaklar bulabilmelerinde onlara yardımcı olacak şekilde uygulanmaktadır.

Hayatı kendi anlattığımız ya da başkalarının bizim hakkımızda anlattığı öykülerle yaşarız. Her yaşantımız ve algımız sosyal ve kültürel bağlamda yapılan konuşmalarla öyküye dönüşür. Öyküsel terapi danışanı umutsuz ve hastalıklı yaşamları sürdüren patolojik kurbanlar olma rolünden çıkarıp, bu güçlü görünen öyküleri parçalayıp atacak kadar cesur kahramanlar yapar. Süreç sadece danışanı değil terapisti de değiştirir.

Öyküsel Terapi Eğitimi ‘ ne Kimler Katılabilir ?

Psikolog , Pdr , sosyal hizmetler uzmanı ve psikiyatri hemşireliği unvanına sahip profesyoneller ve Aile Danışmanları , Psikoterapistler , Psikiyatristler , Aile Hekimleri başvurabilir.

Ayrıca bu alanda çalışmak isteyen sosyologlar , çocuk gelişim uzmanları , hemşireler , ebeler , koçlar ve kişisel gelişim uzmanları alabilirler. Bu alanlarda okuyan son sınıf öğrencileri de katılabilir.

Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenler; Psikoloji, Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

Öyküsel Terapi Sertifika Eğitimi Ne İşe Yarar ?

Öyküsel (Narrative) Terapi aldıktan sonra eğitimin ve sertifikanın verdiği yetki ile kendinize yeni bir unvan katmış olursunuz. Hem psikoterapi yapabilir hem de aktif olarak yaptığınız danışmalarda Öyküsel (Narrative) Terapinin kuram ve teknikleri uygulayabilirsiniz.

Öyküsel terapi aile terapistlerinin eğitim ve süper vizyonunda kullanılabilmektedir. Farklı yaklaşımlarla (eklektik olarak) birlikte kullanılabilmektedir. Öyküsel psikolojik danışmanın stratejileri oyun ve sanat terapisiyle birleştirilerek çocuklarda benlik saygısı ve baş etme becerilerini geliştirmek için kullanılmaktadır. Ayrıca beyin hasarı, zihinsel özür veya psikoz nöbeti gibi durumlarda da öyküsel psikolojik danışmanın kullanıldığına rastlanmaktadır.

Özetle öyküsel psikolojik danışma anoreksiya, aile içi çatışma çözme, aile içi iletişimi geliştirme, yas süreci çok çeşitli zorluklara kullanılmaktadır. Ayrıca akıl ve ruh sağlığıyla ilgili olarak görülen şizofreni rahatsızlığında da kullanıldığı görülmüştür.

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Öyküsel terapi eğitimi sertifika programı , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olacaktır. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati : 30 Gün / 50 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 15 kişi

Sınav Tarihi : Sınav tarihi eğitimin görüleceği uzaktan eğitim sistemi üzerinden duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü : Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sınav Soru Sayısı : 10

Sertifika Sınav Hakkı : 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı : Minimum 50 puan

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Eğitmenler : Şengül İnan Gülpınar

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.

– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Hemen Bilgi Al Formunu Doldurun. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp