Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Oryantasyon Kursu Nedir, Ne İşe Yarar, Kimler Alabilir?

Oryantasyon Kursu Nedir, Ne İşe Yarar, Kimler Alabilir?

Halk Eğitim Merkezlerinde Kadrolu-Ücretli Öğretmen ve Usta Öğreticilere yönelik verilen Oryantasyon Eğitimi Kursu Nedir? Ne işe yarar? Kimler alabilir? Konuları, Sınav soruları ?, Eğitim Slaytları ve diğer detayları aşağıda bulabilirsiniz…

Oryantasyon Kursu Nedir?

Halk eğitim merkezlerinde çalışan / çalışmak isteyen öğretmen, uzman ve usta öğreticilere Halk Eğitim Merkezleri Oryantasyonu konusunda bilgi ve becerilerini ve mesleki tecrübesine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen kurslara usta öğretici oryantasyon kursları denilmektedir. Halk eğitim merkezlerinde usta öğretici oryantasyonu eğitimi alanlara görev verilmektedir.

Oryantasyon Kursuna Kimler Katılabilir?

Usta Öğretici Oryantasyon Eğitimine Kimler Katılabilir:

  1. Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan ve yapmak isteyen kadrolu öğretmenler,
  2. Kadrolu Usta Öğreticiler
  3. Ücretli uzman ve usta öğreticiler

Oryantasyon Kursu Ne İşe Yarar?

Usta öğreticilik belgesi ne işe yarar, Halk eğitim merkezlerinde görev alabilmek için usta öğretici oryantasyon kursu 2018 yılından itibaren zorunlu hale getirilmiştir. Bu kursu bitirmeyenlere Halk eğitim merkezlerinde görev verilmemektedir. Alınacak usta öğretici oryantasyon sertifikası ile halk eğitim merkezlerinde görev alınmaktadır.

Usta Öğreticilik Oryantasyon Kursu Ne Kadar Sürer?

Eğitim öğretim temel kavramlar, öğretimde öğretmenin rolü, alanlar ve öğretmenin beden dili, yaygın eğitim, yetişkin eğitimi, yetişkin eğitiminde ölçme ve değerlendirme, mevzuat ve sistem uygulamaları, usta öğreticinin tanımı görevci ve sorumlulukları, kurumsal iletişim temsil ve protokol kuralları gibi eğitimlerin verildiği kurs programı toplamda 40 saatlik olarak düzenlenmektedir.

Oryantasyon belgesi kaç günde alınır, eğitim programını tamamlayan ve kurs sonunda düzenlenen sınavda başarılı olan kursiyerler oryantasyon belgesi alırlar. Usta öğreticiler aldıkları bu sertifika ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde kurs açma talebinde bulunabilecekler. Halk eğitim merkezleri tarafından değerlendirilen başvurular neticesinde kurumda kurs verebilmektesiniz.

Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan / yapacak olan öğretmenler, kadrolu usta öğreticiler, görev alacak Ücretli Uzman ve Usta Öğreticilerin derse girebilmesi için oryantasyon sertifikası alması gereklidir.

Usta öğretici oryantasyon kursu uzaktan eğitim şeklinde internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 1 aydır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Usta Öğretici Oryantasyon Eğitimi Detayları İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim