Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Online Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi

Online Çocuk Resimleri Yorumlama EğitimiOnline Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi

Online Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi programına katılan meslek uzmanı ve uzman adaylarının; çocukların çizgisel gelişim basamakları, figürlerin anlamları, resimlerin psikolojik ve duygusal yönlerini anlama konularında uzmanlaşmaları ile yapılandırılmış bir resim yorumlama becerisi kazandırılması amaçlanmaktadır. Okul Öncesi eğitime ya da ilkokula devam eden çocukların serbest ve konulu yaptıkları çizimlerin, resimlerin…vb. yorumlanmasının ve analiz edilmesinin öğretilerek, elde edilen sonuçları ebeveynlere aktarım yöntemlerine hakim eğitmen ve uygulayıcılar yetiştirmek.

Çocukları gerçek anlamıyla ve bütünüyle tanımada, çizdikleri resimler çok büyük değer taşırlar. Resmin kişinin içindekini bir dışarıya vurma, bir yansıtma aracı olarak belirlenince, onun kişiliği tanımadaki değeri kolayca anlaşılabilir.

Okul Öncesi eğitime ya da ilkokula devam eden çocukların serbest ve konulu yaptıkları çizimlerin, resimlerin…vb. yorumlanmasının ve analiz edilmesinin öğretilerek, elde edilen sonuçları ebeveynlere aktarım yöntemlerine hakim eğitmen ve uygulayıcılar yetiştirmek.

Online Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası programında;

  • Psikopedagojik açıdan çocuğu tanımak, çocuklarla yürütülen çalışmalarda teşhis ve tedaviye yön vermek açısından çocuk resminin yeri ve önemini açıklamak.
  • Resimdeki belirti ve işaretlerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek.
  • Resim yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları belirtmek.
  • Bu kazanımlar doğrultusunda katılımcılara çocuğun çizgisel gelişimi konusunda bilgi sahibi olmaları sağlanarak, neler ile karşılaşacakları örneklendirilecek ve sınır dışına çıkan özel resimler hakkında bilgiler verilecek, simgelerin anlamları üzerine ileri bir teorik bilgi sonrası tam olarak resim yorumlama becerisi kazandırılacaktır.

Online Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Programı Kimler için / Kimler Katılmalı?

– Öğretmenler
– Psikologlar
– Rehber Öğretmenler
– Çocuk Gelişimi Uzmanları
– Sosyal Hizmetlerde Görev Alan Kişiler
– Sosyologlar
– Çocuklarla Çalışan Tüm Eğitimciler katılabilir

Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Uzaktan Eğitim olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Online Çocuk Resimleri  Yorumlama Eğitimi Programına Katılmak İster misiniz? Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Programına hemen başvurup, Çocuk Resimlerini Yorumlama Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

ÇOCUK RESİMLERİ YORUMLAMA SERTİFİKA PROGRAMINA KATILMAK İSTER MİSİNİZ? BAŞVURMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat